پسر رهبر القاعده بر اثر آتش گرفتن خانه‌اش در یمن جان باخت

خالد محمد زیدان در سال 2015 بنا به توافقی میان رهبری سازمان تروریستی القاعده و وزارت اطلاعات ایران توسط نیروی قدس سپاه پاسداران از طریق دریا از خاک ایران به یمن منتقل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌ها و منابع محلی سه‌شنبه 7 فروردین، از مرگ خالد محمد زیدان، فرزند محمد صلاح الدین زیدان معروف به «سیف العدل» رهبر کنونی سازمان تروریستی القاعده، خبر دادند.

این منابع گفتند که خالد محمد صلاح فرزند «سیف العدل» رهبر القاعده در هفته اول ماه رمضان بر اثر سوختگی شدید بدن او در یمن درگذشت.

طبق این گزارش محمد خالد در اوایل ماه رمضان در تلاش برای نجات فرزندش از حریقی که در خانه‌اش رخ داده بود، جان خود را از دست داد.

طی چند روز گذشته فعالان محلی اخبار تقریباً تایید شده‌ای مبنی بر مرگ فرزند رهبر القاعده بر اثر سوختگی شدید در نتیجه آتش‌سوزی که در خانه‌اش در یکی از روستاهای تحت کنترل القاعده در منطقه وادی در استان مأرب، شمال شرقی یمن، رخ داد، منتشر کردند.

این منابع اشاره کردند که خالد محمد صلاح زیدان به دلیل نداشتن صلاحیت برای امور نظامی و رهبری، در کمیته رسانه‌ای القاعده در شبه‌جزیره عرب فعالیت می‌کرد.

خالد زیدان در سال 2015 میلادی هنگامی که 20 ساله بود پس از تصمیم مهاجرت به یمن در یک توافق میان رهبری سازمان تروریستی القاعده و وزارت اطلاعات ایران که رسماً به عنوان وزارت اطلاعات و امنیت ملی شناخته می‌شود توسط نیروی قدس سپاه پاسداران از طریق دریا از ایران به یمن منتقل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید