حوثی‌ها مدعی حمله به 4 کشتی و دو ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ و خلیج عدن شدند

شرکت ترابری دریایی دانمارکی «مرسک» هدف حمله قرار گرفتن یکی از کشتی‌های خود توسط حوثی‌ها را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گروه شبه‌نظامی حوثی سه‌شنبه 7 فروردین، در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی 72 ساعت گذشته، به 4 کشتی در خلیج عدن و دریای سرخ حمله کرده است.

شبه‌نظامیان حوثی همچنین سه‌شنبه مدعی شدند که دو ناوشکن آمریکایی را در دریای سرخ هدف حمله قرار داده‌اند.

در بیانیه این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در یمن، همچنین آمده است که «طی 72 ساعت گذشته 6 عملیات نظامی با تعدادی موشک بالستیک و پهپاد انجام شد که چهار کشتی و دو ناوشکن نظامی را در خلیج عدن و دریای سرخ و تعدادی اهداف اسرائیلی در منطقه «ام الرشراش» هدف قرار داده است.»

در این بیانیه توضیح داده شده است که این گروه در چهار عملیات مشترک، چهار کشتی از جمله کشتی آمریکایی«MAERSK SARATOGA» در خلیج عدن، کشتی آمریکایی «APL DETROIT» در دریای سرخ، کشتی بریتانیایی «HUANG PU» در دریای سرخ و کشتی «PRETTY LADY» که عازم بنادر اسرائیل بود، را هدف قرار داده است.

از سویی شرکت ترابری دریایی دانمارکی «مرسک» سه‌شنبه 7 فروردین هدف حمله قرار گرفتن یکی از کشتی‌های خود توسط حوثی‌ها را تکذیب کرد.

پیش‌تر ارتش آمریکا در سحرگاه یکشنبه اعلام کرد که حوثی‌ها روز شنبه به یک نفتکش چینی با موشک‌های بالستیک حمله کردند که یکی از این موشک‌ها به کشتی در سواحل یمن اصابت کرد، جایی که حملات این گروه در حال افزایش است.

حمله حوثی‌ها به کشتی چینی پس از آن صورت گرفت که گزارش‌هایی مبنی بر توافق این گروه شبه‌نظامی یمنی با روسیه و چین در خصوص تضمین امنیت تردد کشتی‌ها این دو کشور از طریق دریای سرخ منتشر شد.

گروه حوثی که کنترل بخش بزرگی از سواحل یمن مشرف به دریای سرخ را در دست دارد، طی چهار ماه گذشته ده‌ها حمله با موشک و پهپاد علیه کشتی‌های تجاری انجام داده است.
تهدیدهای این شبه‌نظامیان یمنی مورد حمایت تهران به بهانه حمایت از غزه، با حملات به کشتی‌های مرتبط با اسرائیل آغاز و سپس به تهدیدات و حملات موشکی و پهپادی مکرر علیه کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ، تنگه باب المندب، خلیج عدن و اقیانوس هند گسترش یافت.

کشورهای غربی ائتلاف‌های نظامی چند‌ملیتی را برای مقابله با تهدیدهای حوثی‌ها در این آبراه بین‌المللی تشکیل دادند. در همین راستا ایالات متحده آمریکا و بریتانیا نیز برای مقابله با این تهدیدات حملات هوایی و موشکی مشترک خود را به‌طور مکرر علیه پایگاه‌ها، زاغه‌های سلاح و مهمات و مخازن موشکی و پهپادی حوثی‌ها در استان‌های یمنی تحت کنترل این گروه، ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید