یونیسف: قحطی در غزه قریب الوقوع و جان کودکان در خطر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه هشدارهای سازمان ملل متحد در مورد احتمال به وجود آمدن قحطی در غزه، کاترین راسل، مدیر «یونیسف» گفت که «قحطی در شمال غزه قریب الوقوع است.»

راسل، دوشنبه ششم فروردین، با انتشار پستی در پلتفرم «ایکس» گفت که کودکان به دلیل سوء تغذیه و کم آبی جان خود را از دست می‌دهند.

او همچنان گفت: «سازمان‌های امدادی باید به کودکان و خانواده‌های نیازمند در همه جای غزه دسترسی کامل داشته باشند» و خاطرنشان کرد: «جان و سلامتی کودکان غزه در خطر است.»

پیشتر فیلیپ لازارینی، کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی «آنروا»، اعلام کرده بود که اسرائیل به این سازمان بین المللی اطلاع داده است که دیگر با اعزام کاروان‌های غذایی این آژانس به شمال غزه موافقت نخواهد کرد.

کابوس بی‌پایان

دبیرکل سازمان ملل متحد نیز نسبت به وضعیت خطرناک انسانی در غزه هشدار داد. وی با اشاره به اینکه فلسطینی‌ها در غزه در «کابوسی بی‌پایان» زندگی می‌کنند، خواستار ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه شد.

سازمان ملل هفته گذشته در آخرین گزارش خود پیش‌بینی کرده بود که قحطی در شمال نوار غزه که 300 هزار نفر به دلیل درگیری‌ها همچنان در آن محاصره هستند، از ماه جاری تا ماه می گسترش می‌یابد.

در این گزارش آمده است که تعداد افرادی که در سراسر غزه با سطح «فاجعه باری» از گرسنگی روبرو هستند به 1.1 میلیون نفر رسیده است که حدود نیمی از جمعیت این باریکه را تشکیل می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید