سعودی از صدور قطعنامه شورای امنیت خواهان برقراری آتش‌بس در غزه استقبال کرد

سعودی مجددا از جامعه بین‌المللی خواست تا به وظایف خود برای متوقف کردن اقدامات تجاوزکارانه‌ای که اشغالگران اسرائیلی علیه غیرنظامیان در نوار غزه مرتکب می‌شوند، عمل کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 6 فروردین از صدور قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای برقراری آتش‌بس طی ماه رمضان در غزه استقبال کرد.

به گزارش «العربیه» سعودی ابراز امیدواری کرد که اجرای قطعنامه صادره از شورای امنیت خواهان برقراری آتش‌بس در غزه، به آتش‌بس دائمی و پایدار، آزادی همه گروگان‌ها، پایبندی طرف‌های درگیر به چارچوب قانون بین‌المللی، گسترش دامنه کمک‌رسانی‌های بشردوستانه به غیرنظامیان در کل نوار غزه و تقویت سازوکارهای محافظت از آنها منجر شود.

در همین راستا پادشاهی عربی سعودی مجددا از جامعه بین‌المللی خواست تا به وظایف خود برای متوقف کردن اقدامات تجاوزکارانه‌ای که اشغالگران اسرائیلی علیه غیرنظامیان در نوار غزه مرتکب می‌شوند، عمل کند.

سعودی همچنین بر ضرورت پایان دادن به درد و رنج مردم فلسطین و زنده کردن امید نزد ملت فلسطین و توانمند‌ ساختن آن برای دست‌یابی به حقوق آن در برخورداری از زندگی در امنیت و تعیین سرنوشت آن از طریق فرآیند قابل اعتماد و بی‌بازگشتی که به برپایی کشور فلسطینی در قلمرو مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی و بر اساس طرح صلح عربی و قطعنامه‌های بین‌المللی ذیربط منجر شود، تاکید کرد.

شایان ذکر است که چهارده عضو شورای امنیت شامل 4 عضو دائم و 10 عضو غیردا‌ئمی به این پیش‌نویس قطعنامه درباره غزه رای موافق دادند. اما ایالات متحده آمریکا از رای دادن به این قطعنامه شورای امنیت که از سوی اعضای غیر‌دائمی این شورا برای حمایت از برقراری آتش‌بس در غزه ارائه شده است، امتناع کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید