حماس: اصرار نتانیاهو بر حمله به رفح چالشی برای جامعه جهانی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم ادامه مذاکرات اسرائیل و حماس و تلاش میانجی‌ها برای دستیابی به توافق بر سر تبادل اسرا میان دو طرف و برقراری آتش‌بس در نوار غزه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل همچنان بر حمله به شهر رفح در جنوب نوار غزه اصرار دارد.

در حالی که گروه حماس گفت که قصد نتانیاهو برای نفوذ به شهر مملو از آوارگان رفح، همه فراخوان‌ها و مواضع بین‌المللی نسبت به عدم انجام عملیات نظامی در رفح را به چالش می‌کشد.

حماس همچنین در بیانیه‌ای در روز دوشنبه گفت که نتانیاهو با گسترش جنگ در غزه به استفاده از سخنرانی‌های مذهبی «برای دستیابی به اهداف سیاسی خود» ادامه می‌دهد.

هامان شیطانی

نخست وزیر اسرائیل در دیداری مذهبی با اعضای گردان «اریز» پلیس نظامی آنچه که در غزه اتفاق میان ‌افتد را با نجات یهودیان ایران از دست «هامان» تشبیه کرد و گفت: «امروز جشن پوریم را گرامی می‌داریم، همانطور که بیش از 2000 سال پیش در امپراتوری ایران، شخصیت شیطانی، ظالم، یهودی ستیز هامان ظاهر شد و خواستار حذف یهودیان از روی زمین شد، پس یهودیان قیام کردند و متحد شدند و جنگیدند و به پیروزی مطلق رسیدند.»

وی افزود: «شر مطلق اگر در رفح باقی بماند نمی‌توانیم آن را شکست دهیم. مانند برادرانمان در گذسته متحد می‌شویم، می‌جنگیم و پیروز می‌شویم. برای رسیدن به پیروزی مطلق وارد رفح می‌شویم. هامان را از بین بردیم و ما یحیی سنوار، رهبر حماس را نیز از بین خواهیم برد.»

با توجه به این شهر رفح محل زندگی حدود 1.4 میلیون آواره فلسطینی است، بسیاری از کشورهای عربی و غربی از جمله آمریکا و سازمان‌های بین المللی بارها نسبت به وقوع یک فاجعه انسانی در صورت حمله نظامیان اسرائیلی به رفح هشدار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید