حماس آمادگی فوری خود را برای ورود به روند تبادل اسرا با اسرائیل اعلام کرد

دفتر نتانیاهو تصویب شدن قطعنامه آتش‌بس غزه در شورای امنیت و عدم استفاده آمریکا از حق وتو برای جلوگیری از آن را رویکردی زیان‌بار برای تلاش‌های جنگ اسرائیل در باریکه غزه ارزیابی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنبش فلسطینی «حماس» ضمن استقبال از صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای برقراری فوری آتش‌بس در نوار غزه و توقف جنگ ویرانگری که ساکنان این باریکه را به لبه پرتگاه قحطی رسانده است، آمادگی خود را برای پیشبرد مذاکرات برای آزادی گروگان‌های اسرائیلی در غزه در ازای آزادی اسرای فلسطینی اعلام کرد.

عملیات تبادل فوری اسرا

جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد:« از قطعنامه امروز شورای امنیت که خواهان توقف فوری جنگ است، استقبال می‌کنیم و بر لزوم دست‌یابی به آتش‌بس دائمی که به خروج نیروهای اسرائیلی از نوار غزه و همچنین بازگشت آوارگان به خانه‌های‌شان منجر شود، تاکید می‌کنیم».

در این بیانیه نیز آمده است:« همچنین بر آمادگی خود برای ورود فوری به روند تبادل اسرا که به آزادی همه اسرای نزد دو طرف منجر شود، تاکید می‌کنیم».

گروه حماس نیز خواستار آن شد که شورای امنیت سازمان ملل بر اسرائیل فشار بیاورد تا آن را «به برقراری آتش‌بس و توقف جنگ نسل‌کشی و پاک‌سازی نژادی جاری علیه مردم فلسطین»، پایبند کند.

شایان ذکر است که چهارده عضو شورای امنیت شامل 4 عضو دائم و 10 عضو غیردا‌ئمی به پیش‌نویس قطعنامه این شورا درباره غزه رای موافق دادند.

اما ایالات متحده آمریکا از رای دادن به این قطعنامه شورای امنیت که از سوی اعضای غیر‌دائمی این شورا و با حمایت کشورهای عربی برای حمایت از برقراری آتش‌بس در غزه ارائه شده است، امتناع کرد.

اسرائیل در واکنش به تصویب این قطعنامه شورای امنیت از موضع امتناع از رای دادن آمریکا و عدم استفاده واشینگتن از حق وتو انتقاد کرد و چنین رویکردی را به زیان تلاش‌های جنگ اسرائیل در نوار غزه ارزیابی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید