«سنتکام» 6 پهپاد حوثی‌ها را بر فراز دریای سرخ هدف قرار داد

حوثی‌ها روز گذشته، پنج موشک بالستیک را به نزدیک یک نفتکش چینی شلیک کردند که باعث وارد آمدن آسیب جزئی و آتش سوزی در این کشتی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، یکشنبه 5 فروردین از درگیری با 6 پهپاد حوثی بر فراز جنوب دریای سرخ خبر داد.

در بیانیه سنتکام آمده است که در این عملیات، 5 پهپاد حوثی‌ها در دریا سرنگون شد و پهپاد ششم در داخل منطقه زیر کنترل این گروه در یمن به پرواز درآمد.

اصابت موشک به نزدیک نفتکش چینی

در ادامه بیانیه «سنتکام» خاطرنشان شد که حوثی‌ها روز گذشته، پنج موشک بالستیک را به نزدیک یک نفتکش چینی شلیک کردند که باعث وارد آمدن آسیب جزئی و آتش سوزی در این کشتی شد که ظرف 30 دقیقه مهار شد و خسارات جانی گزارش نشد.

طبق این بیانیه، کشتی مزبور که «هوانگ پو» نام دارد، به حرکتش به سمت مقصد خود ادامه داد.

حوثی ها از 19 نوامبر تاکنون حدود 73 کشتی را (بر اساس آمار حوثی‌ها) در دریای سرخ و دریای عرب با پهپاد و موشک هدف قرار داده و مدعی هستند که این کشتی‌ها با اسرائیل مرتبط بوده یا عازم بنادر اسرائیلی بودند.

این حملات، شرکت‌ها کشتیرانی را مجبور کرد تا مسیر طولانی‌تر و پرهزینه تری را در اطراف آفریقا انتخاب کنند.

حملات حوثی‌ها همچنین منجر به غرق شدن یک کشتی باری به نام «روبی‌مار» شد که مملو از مواد خطرناک بود. یکی از همین حملات به کشته شدن 3 ملوان در نتیجه حمله موشکی به کشتی «ترو کانفیدنس» زیر پرچم باربادوس تحت مدیریت یونان انجامید.

از سویی ایالات متحده و بریتانیا در واکنشی مشترک، چندین حمله هوایی را علیه مواضع حوثی‌ها با هدف مختل کردن و تضعیف توانمندی‌های این گروه در به خطر انداختن آزادی کشتیرانی و تهدید تجارت جهانی، انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید