پس از محاصره بیمارستان الشفا؛ اسرائیل خواستار تخلیه دو بیمارستان دیگر در غزه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هلال احمر فلسطین اعلام کرد در پی محاصره بیمارستان «الشفا» در غزه و بازداشت و کشته شدن تعدادی از کارکنان آن، نیروهای اسرائیلی یک‌شنبه پنجم فروردین، دو بیمارستان دیگر را محاصره و به سوی کادر درمان آتش گشودند.

بر اساس بیانیه هلال احمر فلسطین، یکی از کارکنان این سازمان در جریان حمله و بمباران شدید تانک‌های اسرائیلی به بیمارستان‌های «الامل» و «ناصر» شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه، کشته شد.
طبق بیانیه، نیروهای زرهی اسرائیل با تعطیل کردن بیمارستان «الامل»، مجاورت آن را با بولدوزر تخریب کردند.

هلال احمر همچنین خبر داد همه تیم‌های این سازمات در حال حاضر در محاصره کامل قرار دارند.

بر اساس این بیانیه، نیروهای اسرائیلی اکنون خواستار تخلیه کامل کادر پزشکی، بیماران و آوارگان از بیمارستان «الامل» هستند و با شلیک بمب‌های دودزا، مردم را مجبور به ترک بیمارستان می‌کنند.

بمباران زیرساخت‌های شهر خان‌یونس

هم‌زمان، ارتش اسرائیل اعلام کرد زیرساخت‌هایی در خان‌یونس که محل تجمع مسلحان است را مورد بمباران قرار داد.

حماس استفاده از بیمارستان‌ها برای اهداف نظامی را رد کرد و اسرائیل را به جنایات جنگی علیه اهداف غیرنظامی متهم کرد.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد نیروهای اسرائیلی ده‌ها بیمار و کادر پزشکی در مجتمع پزشکی «الشفا» در شمال نوار غزه که یک هفته است در کنترل نیروهای اسرائیلی قرار دارد را دستگیر کردند.

کشته شدن 5 پزشک

در این راستا، دفتر رسانه‌ای حماس اعلام کرد، در جریان حمله هفت روزه نیروهای اسرائیلی به مجتمع «الشفا»، پنج پزشک فلسطینی کشته شدند.

قابل ذکر است بیمارستان «الشفا» از معدود مراکز درمانی است که به طور جزئی در شمال غزه فعالیت دارد و با سایر مراکز، به حدود دو میلیون شهروند آواره فلسطینی که بیش از 80 درصد از جمعیت نوار غزه را تشکیل می‌دهند، خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید