توافق 4 کشور اروپایی درباره اتخاذ گام‌هایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین

از سال 1988 تاکنون 139 کشور از مجموع 193 کشور عضو سازمان ملل متحد کشور فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا اعلام کرد کشورش با کشورهای اروپایی ایرلند، مالت و اسلوونی درباره اتخاذ گام‌هایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین به توافق رسیده است.

نخست‌وزیر اسپانیا جمعه 3 فروردین گفت کشورش درباره اتخاذ گام‌هایی اولیه به سوی به رسمیت شناختن کشور فلسطینی با رهبران هر کدام از کشورهای اروپایی ایرلند، مالت و اسلوونی به توافق رسیده است.

سانچز در خصوص پیشبرد این گام‌ها در اسپانیا، پیش‌بینی کرد که به رسمیت شناختن کشور فلسطین طی دوره جاری قانونگذاری در کشورش که از سال گذشته آغاز و به مدت چهار سال ادامه خواهد یافت، صورت خواهد گرفت.

نخست‌وزیر اسپانیا به خبرنگاران گفت که او در نشست صبح امروز جمعه که در حاشیه اجلاس سران شورای اروپایی در بروکسل منعقد شد به این توافق با رهبران ایرلند، مالت و اسلوونی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین دست یافته است.

در بیانیه‌ای که در پی این نشست از سوی ایرلند منتشر شده، آمده است «درباره تنها راهکار تحقق صلح و ثبات دائمی در منطقه که همانا اجرای طرح راه‌حل دو کشوری است و زیستن دو کشور اسرائیل و فلسطین در کنار هم با صلح و امنیت را فراهم می‌سازد، توافق کردیم».

کشورهای عربی و اعضای اتحادیه اروپا در نشستی که در نوامبر گذشته در اسپانیا برگزار شده بود درباره راه‌حل دو کشوری به‌عنوان تنها راهکار پایان دادن به نزاع اسرائیلی‌ها و فلسطینیان توافق کردند.

شایان ذکر است که از سال 1988 تاکنون 139 کشور از مجموع 193 کشور عضو سازمان ملل متحد کشور فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید