ولی‌عهد سعودی در جده با وزیر خارجه آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد

بن فرحان و بلینکن بکارگیری همه تلاش‌ها برای تضمین وارد کردن کمک‌های بشردوستانه ضروری به غزه را بررسی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی شامگاه چهارشنبه یکم فروردین با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده که در چارچوب تور خاورمیانه‌ای خود به سعودی سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

پیش‌تر وزارت خارجه سعودی چهارشنبه اعلام کرد که شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه این کشور در دیدار با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود تحولات اوضاع در نوار غزه و شهر فلسطینی رفح و همچنین اهمیت دستیابی به آتش‌بس فوری را مورد بررسی قرار داده است.

در بیانیه وزارت خارجه سعودی آمده است که بن فرحان و بلینکن بکارگیری همه تلاش‌ها برای تضمین وارد کردن کمک‌های بشردوستانه ضروری به غزه را بررسی کردند.

تحقق صلح پایدار

از سویی وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که بلینکن در سفر به سعودی بر «اهمیت هماهنگی از نزدیک با شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی درباره ایجاد راه‌حلی برای جنگ در غزه و آماده‌سازی برای مرحله مابعد جنگ در این باریکه» تاکید کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که وزیر خارجه این کشور همچنین بر «تعهد ایالات متحده به تحقق صلح پایدار از طریق تشکیل کشور مستقل فلسطینی همراه با فراهم ساختن تضمین‌های امنیتی برای اسرائیل» تاکید کرده است.

در این بیانیه نیز آمده است که دو طرف همچنین اهمیت پایان دادن به جنگ در سودان و یمن را مورد بررسی قرار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید