نتانیاهو: در حال آماده‌سازی برای آغاز عملیات در رفح هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که تل‌آویو درحال انجام آماده‌سازی برای حمله به منطقه رفح در جنوب نوار غزه است، اما این اقدام «مدتی طول خواهد کشید».

نتانیاهو در بیانیه‌ای گفت که به زودی طرحی برای تخلیه غیرنظامیان فلسطینی از مناطق جنگی را تصویب خواهد کرد.

او در مورد گفت‌وگوی تلفنی خود با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در مورد عملیات در رفح گفت که واشینگتن و تل‌آویو دیدگاه‌های متفاوتی درمورد چگونگی از بین بردن حماس دارند.

نتانیاهو روز سه‌شنبه، درخواست بایدن برای توقف طرح حمله زمینی به شهر رفح، واقع در جنوب غزه، که بیش از نیمی از جمعیت 2.3 میلیون نفری این باریکه را در خود جای داده است، رد کرد.

او به قانونگذاران گفت که در یک تماس تلفنی «بسیار واضح» به بایدن گفت: «مصمم هستیم که نابود کردن گردان‌های حماس را در رفح تکمیل کنیم و تنها راه برای انجام این اقدام حمله زمینی است.»

آخرین سنگر حماس

به گفته اسرائیل رفح آخرین پایگاه و سنگر بزرگ مسلحان حماس است، اما واشینگتن هرگونه حمله زمینی به این شهر را «اشتباه» دانست و گفت که این حمله آسیب فراوانی به غیرنظامیان وارد خواهد کرد‌.

بیش از یک میلیون نفر از ساکنان غزه که در اوایل جنگ و به دستور ارتش اسرائیل به شهر مرزی رفح کوچ کردند، پس از این شهر جای دیگری برای پناه بردن به آن ندارند.

این درحالی است که اسرائیل می‌گوید برنامه‌ای برای تخلیه آوارگان از رفح دارد‌.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید