یک منبع آگاه از «پیشرفت کند» در مذاکرات آتش‌بس غزه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که مذاکرات غیرمستقیم حماس و اسرائیل برای دستیابی به آتش‌بس همچنان در جریان است، یک منبع آگاه از «پیشرفت کند» این گفت‌وگوها خبر داد.

یک منبع آگاه از این گفت‌وگوها، چهارشنبه 1 فروردین به خبرگزاری «العالم العربی» گفت که «دستیابی به توافق آتش‌بس در غزه قریب الوقوع نیست، اما پیشرفت کندی در مذاکرات وجود دارد».

این منبع با اشاره به اینکه حماس نسبت به اسامی افرادی که قرار است طی این توافق از زندان‌های اسرائیل آزاد شوند، انعطاف پذیری از خود نشان داده است، گفت: «حماس بر بازگشت ساکنان شمال غزه به مناطق خود اصرار دارد، اما اسرائیل از پذیرش این خواسته حماس امتناع می‌کند.»

او در ادامه گفت که بر سر آزادی 40 زندانی اسرائیلی در ازای برقراری آتش‌بس 42 روزه در غزه «تقریبا توافق شده است»، اما اکنون مذاکرات درباره جزئیات آتش‌بس در حال انجام است.

به گفته این منبع از جمله جزئیاتی که دو طرف درحال گفت‌وگو درباره آن هستند، بازگشت آوارگان به مناطق خود، اسامی اسرای فلسطینی که قرار است آزاد شوند، محل تبادل اسرا و کسانی که به کرانه باختری و به خارج [از غزه و کرانه باختری] منتقل خواهند شد، است.

وی خاطرنشان کرد که مذاکرات همچنان ادامه دارد و پیام‌ها بین دو طرف جنگ در غزه توسط میانجی‌های مصری و قطری تبادل می‌شود.

هیئت مذاکره‌کننده اسرائیلی به رهبری دیوید بارنیا، رئیس سازمان اطلاعات موساد، روز دوشنبه وارد دوحه شد و مذاکرات تبادل اسرا با حماس را از سر گرفت.

بارنیا روز گذشته دوحه را ترک کرد، در حالی که اعضای هیئت اسرائیلی برای تکمیل مذاکرات همچنان در آنجا حضور دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید