سعودی به‌‌ارزش 40 میلیون دلار برای آژانس «آنروا» کمک اختصاص داد

تازه‌ترین گزارش مورد تایید سازمان ملل نسبت به خطر قحطی قریب‌الوقوع در شمال غزه هشدار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان، چهارشنبه یکم فروردین طی بیانیه‌ای اعلام کرد در راستای تقویت کمک‌های مالی پادشاهی عربی سعودی به آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی، به‌ارزش 40 میلیون دلار برای آژانس «آنروا» کمک اختصاص می‌دهد.

این کمک مالی از سوی مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان و تخصیص بودجه سعودی برای غزه در حالی ارائه می‌شود که آژانس امدادرسان سازمان ملل «آنروا» به‌دنبال متوقف شدن حمایت‌های مالی ایالات متحده و بریتانیا در پی مطرح شدن اتهاماتی از سوی اسرائیل مبنی بر نقش داشتن 12 نفر از 13000 کارمند آژانس در حمله 7 اکتبر حماس، با بحران شدید مالی مواجه شده است.

بنا بر گزارشی که در وب سایت آنروا منتشر شده، این آژانس بر مراکز سرپناه نظارت دارد و غذا و مراقبت‌های بهداشتی را برای حدود دو میلیون نفر مردم آواره در غزه فراهم می‌کند.

قحطی قریب الوقوع

در بحبوحه تشدید فشارهای بین‌المللی بر اسرائیل به منظور اجازه دادن به ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به نوار غزه جمعیت 2.3 میلیون نفری آواره شده در این باریکه، در گزارشی که با حمایت سازمان ملل متحد روز دوشنبه منتشر شده نسبت به خطر قحطی قریب‌الوقوع در شمال غزه، هشدار داده شده است.

کانادا، استرالیا و سوئد اخیرا کمک‌های مالی خود به آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی را پس از وقفه‌ای کوتاه از سر گرفتند و تعدادی از کشورهای خلیج و پادشاهی عربی سعودی نیز بودجه خود را برای این آژانس سازمان ملل افزایش داده‌اند.

شکاف مالی ایجاد شده توسط آمریکا

تامارا الرفاعی، سخنگوی آنروا، در این باره اذعان کرد: «ایالات متحده بزرگترین تامین‌کننده مالی ما است و کمک‌های باقی کشورها ممکن است کافی نباشد، لذا هر مقدار حمایت مالی که توسط سایر اهداکنندگان ارائه شود، هر چقدر هم که سخاوتمندانه باشد، عملاً این شکاف به جا مانده از ایالات متحده را پر نخواهد کرد.»

پادشاهی عربی سعودی در ماه اکتبر 2 میلیون دلار به آنروا کمک کرد، این در حالی است که مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان نیز در ماه نوامبر 15 میلیون دلار به این آژانس اختصاص داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید