شبه‌نظامیان حوثی‌: کشتی آمریکایی «مادو» را با چندین موشک در دریای سرخ هدف گرفتیم

سخنگوی حوثی‌ها از حمله موشکی این گروه به منطقه بندری ایلات در جنوب اسرائیل خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها سه‌شنبه 29 اسفند اعلام کرد که این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در یمن «کشتی آمریکایی مادو را با چند موشک ضدکشتی مناسب در دریای سرخ هدف گرفته است».

سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی افزود که منطقه بندری ایلات در جنوب اسرائیل نیز توسط این گروه با «تعدادی موشک بالدار» هدف قرار گرفت.

این حملات موشکی حوثی‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که ارتش آمریکا سه‌شنبه 29 اسفند از انهدام 7 موشک، 3 پهپاد و 3 کانتینر نگهداری سلاح‌های حوثی‌ها خبر داد.

شبکه تلویزیونی «المیسره» وابسته به شبه‌نظامیان حوثی، دوشنبه 28 اسفند اعلام کرد، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا با انجام 6 حمله هوایی دو منطقه «الفازه» در التحیتا و «الجبانه» در الحدیده را بمباران کردند.

ایالات متحده آمریکا و بریتانیا در راستای بازدارندگی علاوه بر تشکیل شدن ائتلاف‌های چندملیتی دریایی برای پاسداری از امنیت و رفاه و محافظت از کشتیرانی، حملات هوایی و موشکی مشترکی را علیه پایگاه‌های شبه‌نظامیان حوثی در استان‌های یمن انجام می‌دهند.

آمریکا و بریتانیا همچنین با حملات موشکی و پهپادی و تهدیدهای حوثی‌ها علیه دریانوردی بین‌المللی در دریای سرخ، تنگه باب المندب و خلیج عدن و اقیانوس هند که با ادعای حمایت از غزه در برابر تهاجم اسرائیل صورت می‌گیرد، مقابله می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید