سازمان ملل: از 7 اکتبر تا کنون 360 نفر به‌دنبال حملات اسرائیل به لبنان كشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد با انتشار آماری اعلام کرد که از زمان آغاز جنگ در 7 اکتبر 2023 تا 7 مارس سال جاری، 306 نفر در لبنان کشته و 820 نفر دیگر مجروح شدند.

این آمارها نشان می‌دهد که تعداد کشته‌شدگان غیرنظامی در لبنان به 51 نفر ( 22 زن، 8 کودک، 3 خبرنگار و 7 کادر پزشکی) رسید.

بر اساس داده‌های سازمان ملل از آغاز تنش‌های مرزی حزب الله و اسرائیل 90859 که 52 درصد آنها زن هستند، آواره شدند.

بر اساس داده‌ها، 18 مرکز سرپناه وجود دارد که تنها 1501 آواره داخلی را در خود جا داده است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد همچنین اعلام کرد که به 462 هکتار زمین بر اثر حملات اسرائیل به لبنان آسیب وارد شد.

حملات اسرائیل همچنین 9 تاسیسات آبی را تخریب کرده که حدود 100000 نفر از ساکنان لبنان را تحت تاثیر قرار داد.

این آمار همچنین از تعطیلی 6 مرکز بهداشتی درمانی در مرجعیون و بنت جبیل خبر داد.

داده‌ها نشان می‌دهد که در روستاهای لبنانی که هدف حمله قرار گرفت، 72 مدرسه دولتی، نیمه دولتی و خصوصی تعطیل شد و حدود 72 درصد کشاورزان منبع امرار معاش خود را از دست دادند.

همچنین تعداد مزارع آسیب دیده بر اثر تبادل آتش در مرز اسرائیل و لبنان شامل مرغداری‌ها و دامداری‌ها و کندوهای عسل به 300 مزرعه رسید.

خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که هواپیماهای جنگی اسرائیل یک خانه خالی از سکنه در شهرک رامیه حمله کردند که منجر به تخریب کامل این منزل شد و خسارات مادی فراوانی را به زیرساخت‌ها و منازل اطراف آن وارد کرد.

این خبرگزاری همچنان گفت که هواپیما و هواگردهای شناسایی اسرائیلی بر فراز منطقه صور و الساحل البحری پرواز کرده و در آسمان روستاهای بخش غربی و مرکزی و صور و بنت جبیل را گلوله‌های منور شلیک کردند.

در حالی که درگیری‌های مرزی مداوم در بیش از پنج ماه گذشته منجر به خسارات عمده در بخش کشاورزی که معیشت مردم جنوب لبنان به طور جزئی یا کامل به آن وابسته است، شد.

عباس الحاج حسن، وزیر کشاورزی لبنان از نابودی ده‌ها هزار جریب زمین کشاورزی و 5 هزار درخت زیتون در نتیجه حملات اسرائیل با فسفر سفید خبر داد.

تخمین زده می‌شود که بین 4 تا 5 هزار درخت از انواع مختلف در جنوب لبنان آسیب دیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید