ارتش اسرائیل تصاویر حمله به بیمارستان «الشفا» را منتشر کرد

ارتش اعلام کرد این عملیات با همکاری «شاباک» انجام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، دوشنبه 28 اسفند، تصاویری از عملیات نظامی در مجتمع پزشکی «الشفا» در غزه منتشر کرد.

رسانه‌‌های فلسطین، بامداد دوشنبه 28 اسفند با انتشار تصاویری از درگیری مسلحانه شدید نیروهای ارتش اسرائیل و مسلحان فلسطینی در اطراف مجتمع پزشکی «الشفا» در غزه خبر دادند.

Advertisement

از زمان آغاز جنگ در غزه علیه جنبش حماس، این دومین حمله اسرائیل به این بیمارستان است؛ اسرائیل پیشتر حماس را به استفاده از امکانات پزشکی به عنوان پوششی برای عملیات خود متهم کرده بود که جنبش فلسطینی آن را رد کرد.

ارتش اعلام کرد، در حال انجام عملیاتی در مجاورت بیمارستان در شمال نوار غزه است، و شاهدان عینی از شنیده شدن صدای انفجار به خبرگزاری «فرانسه» گزارش دادند.

ارتش در بیانیه خود با اشاره به اینکه سربازان اسرائیلی در حال انجام عملیات دقیق در بیمارستان هستند افزود: «این عملیات بر اساس اطلاعاتی است که نشان می‌دهد مقامات ارشد حماس از بیمارستان استفاده می‌کرده‌اند.»

ارتش اعلام کرد، این عملیات که با همکاری «شاباک» انجام شد، نیروها از داخل مجتمع پزشکی «الشفاء» مورد تیراندازی قرار گرفتند که در پی پاسخ به آن، افراد مسلح مجروح شدند.

وزارت بهداشت وابسته به حماس از وقوع آتش‌سوزی در ورودی مجتمع پزشکی «الشفا» و موارد خفگی در میان زنان و کودکان آواره در بیمارستان خبر داد و اعلام کرد، تعدادی کشته و مجروح شده‌اند، همچنین این سازمان عدم توانایی به یک مجروح را به علت بارش گلوله در نزدیکی پنجره اتاق بیمارستان تایید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید