آمریکا و بریتانیا طی 6 حمله هوایی مناطقی را در التحیتا و الحدیده یمن بمباران کردند

حملات مشترک آمریکا و بریتانیا با هدف نابودی توانمندی‌های نظامی حوثی‌ها و ایجاد بازدارندگی در برابر حملات این گروه مورد حمایت ایران به کشتیرانی در آبراه‌های بین‌المللی صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های وابسته به گروه شبه‌نظامی حوثی در یمن دوشنبه 28 اسفند اعلام کردند که ایالات متحده آمریکا و بریتانیا در تازه‌ترین موج از حملات هوایی مشترک خود با انجام 6 حمله هوایی دو منطقه «الفازه» در التحیتا و «الجبانه» در الحدیده را بمباران کردند.

شبکه تلویزیونی «المسیره» وابسته به گروه شبه‌نظامی حوثی در یمن دوشنبه از 6 حمله هوایی مشترک آمریکا و بریتانیا به دو منطقه «الفازه» در التحیتا و «الجبانه» در استان الحدیده در غرب یمن خبر داد.

حملات مشترک آمریکا و بریتانیا با هدف نابودی توانمندی‌های نظامی حوثی‌ها و ایجاد بازدارندگی در برابر حملات این گروه مورد حمایت ایران انجام می‌شود.

حملات پهپادی و موشکی حوثی‌ها که از اواخر سال گذشته میلادی با ادعای حمایت از غزه در برابر جنگ اسرائیل و با پشتیبانی تسلیحاتی و اطلاعاتی ایران علیه کشتیرانی تجاری در آبراه‌های بین‌المللی از جمله در دریای سرخ، تنگه باب المندب، خلیج عدن آغاز شده، باعث وارد آمدن آسیب‌هایی به تجارت و اقتصاد جهانی شده و حمل و نقل دریایی را دشوار و پرهزینه کرده است و بر قیمت تمام شده کالاها در جهان تاثیر گذاشته است.

دریای سرخ علاوه بر این‌که آبراه مهم بین‌المللی برای کشتیرانی و عبور کالا و تجارت جهانی است، بستر آن نیز مسیر امتداد کابل‌های ارتباطی اینترنت میان خاورمیانه و آفریقا و اروپا نیز است و 99 درصد تبادل داده‌های میان قاره‌ها از طریق آن انجام می‌شود.

در سایه ادامه تهدیدهای حوثی‌ها و گسترش حملات آنها که به غرق شدن تعدادی از کشتی‌ها منجر شده خطر احتمال آسیب دیدن کابل‌های اینترنتی در این آبراه نیز افزایش یافته است.

در ادامه تهدیدهای حوثی‌ها عبدالملک حوثی، رهبر این گروه شبه‌نظامی پنج‌شنبه گذشته تهدید کرد که حملات پهپادی و موشکی حوثی‌ها علیه کشتیرانی تشدید و گسترش خواهد یافت و کشتی‌هایی که از اقیانوس هند به سوی دماغه امید نیک تردد می‌کنند را نیز شامل خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید