نتانیاهو: فشارهای بین‌المللی مانع حمله زمینی اسرائیل به رفح نخواهد شد

نخست وزیر اسرائیل: متحدان ما در مورد حملات هفتم اکتبر حافظه ضعیفی دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد که حمله زمینی به رفح در جنوب نوار غزه، علیرغم هشدارهای بین‌المللی انجام خواهد شد.

نتانیاهو روز یکشنبه 27 اسفند، در ابتدای جلسه کابینه جنگ گفت: «هیچ فشار بین‌المللی ما را از دستیابی به همه اهدافمان در جنگ باز نمی‌دارد و برای تحقق آن در رفح نیز اقدام خواهیم کرد».

نتانیاهو همچنین خاطر نشان کرد که متحدان اسرائیل در مورد حمله حماس در هفتم اکتبر «حافظه ضعیفی» دارند و افزود که اسرائیل با وجود افزایش فشارهای بین المللی به حمله خود به نوار غزه ادامه خواهد داد.

در مقابل، یائیر لاپید رهبر اپوزیسیون اسرائیل در پاسخ به نتانیاهو گفت: «حافظه ما کوتاه نیست اما به یاد می آوریم چه کسانی که حماس را ساخته و حمایت مالی کردند.»

لاپید افزود: «به یاد داریم که با وجود شما در جنگ شکست خواهیم خورد و گروگان‌ها را برنمی‌گردانیم.»

اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل در حالی بیان شده که کابینه جنگ قرار است مساله فرستادن هیئت‌ مذاکره‌کننده به به دوحه را بررسی کند.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، که در طول جنگ از اسرائیل حمایت می‌کرد، هشدار داده که حمله اسرائیل به رفح تا زمانی که شامل برنامه هایی برای محافظت از غیرنظامیان نباشد، یک «خط قرمز» است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، روز جمعه از اسرائیل خواست «به نام انسانیت» به عملیات زمینی خود در رفح ادامه ندهد.

دفتر نخست وزیری اسرائیل روز جمعه اعلام کرد که طرح ارتش برای حمله به رفح را بدون مشخص کردن جدول زمانی تایید کرده است.

بیش از 1.5 میلیون فلسطینی به شهر رفح آواره شدند که در مجاورت مرزهای بسته با مصر قرار دارد و روزانه مورد حملات هوایی اسرائیل قرار می گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید