اسرائیل یک مجتمع نظامی حزب‌الله در جنوب لبنان را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه تشدید تنش‌ها در مرز اسرائیل و لبنان، ارتش اسرائیل مجددا جنوب لبنان را بمباران کرد.

ارتش اسرائیل، یکشنبه اعلام کرد که در واکنش به هدف قرار دادن شهر عکا، جنگنده‌های این کشور طی حملات شبانه یک مجتمع نظامی حزب‌الله را در منطقه الخیام بمباران کردند.

علاوه بر این، شب گذشته‌ هواپیماهای اسرائیلی یک پست دیدبانی حزب‌الله در منطقه کفر کلا را بمباران کردند.

ارتش اسرائیل همچنان اعلام کرد که با هدف «از بین بردن تهدیدی در منطقه المیسات» حملات توپخانه‌ای انجام داد.

در ادامه بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که شب گذشته چندین عملیات پرتاب از لبنان به سوی مناطق اسرائیلی الغجر و هاردوف صورت گرفت که ارتش اسرائیل به منبع این حملات پاسخ داد.

به گفته ارتش اسرائیل این حملات از لبنان خسارات جانی برجای نگذاشت.

خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که «هواپیماهای جنگی متخاصم» سحرگاه شنبه به یک خانه خالی از سکنه در شهرک طیر حرفا در نزدیکی منطقه صور حمله کردند که منجر به تخریب کامل این منزل شد و خسارات مادی فراوانی را به زیرساخت‌ها و منازل اطراف آن وارد کرد.

به گفته این خبرگزاری جنگنده‌های اسرائیلی همچنین حومه شهرک ناقوره، جبل اللبونه و علما الشعب را بمباران کردند.

به گفته خبرگزاری ملی لبنان، اسرائیل همچنبن در شامگاه جمعه با مسلسل‌های سنگین به سمت کوه‌های لبونه و العلام در بخش غربی لبنان شلیک کرد.

این خبرگزاری همچنان گفت که هواپیما و هواگردهای شناسایی اسرائیلی در شامگاه جمعه و شنبه بر فراز منطقه صور و الساحل البحری پرواز کرده و در آسمان روستاهای بخش غربی و مرکزی شلیک کردند و حومه شهرک‌های المنصوری، مجدل زون و الشعیتیه گلوله‌های منور شلیک کردند.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای تأکید کرد که جنگنده‌های این کشور زیرساخت‌های نظامی حزب‌الله را در منطقه طیر حرفا و اللبونه را هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید