اسرائیل انبارهای اسلحه در منطقه قلمون سوریه را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه از وقوع چند انفجار در نتیجه حملات موشکی اسرائیل به دست‌کم دو موضع در کوه‌های قلمون در حومه دمشق خبر داد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، بامداد یکشنبه 27 اسفند، همزمان با تلاش سامانه موشکی ضدهوایی سوریه برای سرنگونی اهدافی، صدای انفجار در حومه دمشق شنیده شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه با اشاره به اینکه یک موضع از دو موضعی که هدف حمله قرار گرفت، تاسیسات نظامی نیروهای ارتش سوریه که مورد استفاده شبه‌نظامیان حزب الله است، گفت این موضع حاوی محموله‌ای از اسلحه و مهمات بود.

به گفته این سازمان، موضع دیگری که اسرائیل آن را هدف قرار داد، در نزدیکی محل استقرار گردان مهندسی (الکتیبه الهندسیة) «بین یبرود و النبک در کوه‌های قلمون در حومه دمشق است».

دیدبان حقوق بشر گفت که حمله به این منطقه «منجر به وقوع انفجارهای شدید و آتش‌سوزی شده است».

از سوی دیگر وزارت دفاع سوریه با انتشار اطلاعیه‌ای در پلتفرم «فیس‌بوک»، اعلام کرد که حمله هوایی از سمت جولان تعدادی از مواضع در منطقه جنوبی را هدف قرار داد.

این وازرتخانه با اشاره به اینکه پدافند هوایی سوریه این حمله را دفع کرد گفت که «سامانه‌های دفاع هوایی توانسته چند موشک را ساقط کند.»

وزارت دفاع سوریه در ادامه گفت که این حمله منجر به زخمی‌شدن یک سرباز و خسارات مادی شده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه پیشتر گزارش داده بود که موشک‌های اسرائیلی یک موضع نظامی در مجاورت منطقه تل الجموع در حومه غربی استان درعا را هدف قرار داد.

به گفته دیدبان سوریه این حمله پس از پرتاب موشک از خاک سوریه به سوی جولان صورت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size