ادامه حملات حوثی‌ها؛ انفجار در نزدیکی یک کشتی تجاری در شرق عدن

سازمان عملیات تجاری نیروی دریایی بریتانیا: انفجاری در نزدیکی یک کشتی تجاری در 85 مایلی شرق عدن رخ داد و ناخدای کشتی از عدم آسیب به کشتی و ادامه حرکت به سمت مقصد خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا، یکشنبه 27 اسفند اعلام کرد، گزارشی مبنی بر وقوع انفجاری در نزدیکی یک کشتی تجاری که در 85 مایل دریایی شرق عدن یمن در حال حرکت بود، دریافت کرده است.

این سازمان دریانوردی بریتانیایی گفت، ناخدای کشتی اطلاع داده است که کشتی مذکور آسیبی ندیده و به حرکت خود به سمت مقصد ادامه می‌دهد.

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا با تاکید بر اینکه در حال بررسی این حادثه است، از کشتی‌هایی که از منطقه دریای سرخ عبور می‌کنند، خواست هرگونه فعالیت مشکوک را به این سازمان گزارش دهند.

سازمان دریایی بریتانیایی جزئیات بیشتری از این انفجار ارائه نکرد اما از ادامه حملات گروه حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری در منطقه دریای سرخ خبر داد.

حوثی‌ها می‌گویند برای همبستگی با نوار غزه که از 7 اکتبر گذشته مورد حملات هوایی و زمینی اسرائیل قرار گرفته است، کشتی‌های متعلق به شرکت‌های اسرائیلی یا حمل‌ونقل کالا به این کشور را هدف قرار می‌دهند.

ایالات متحده و بریتانیا از اواخر سال گذشته حملاتی را با هدف محدود کردن توانایی‌های گروه حوثی در انجام حملات به کشتی‌های تجاری بین‌المللی در دریای سرخ و خلیج عدن آغاز کرده‌اند.

همزمان فرماندهی مرکزی آمریکا بامداد امروز یکشنبه اعلام کرد، نیروهایش روز گذشته توانستند تعدادی قایق و پهپاد متعلق به گروه حوثی‌ها را منهدم کنند.

واشینگتن رهبری یک ائتلاف دریایی بین‌المللی را با هدف حفاظت از ناوبری دریایی در این منطقه استراتژیک، که 12 درصد تجارت جهانی از آن می‌گذرد، رهبری می‌کند.

از 12 ژانویه، نیروهای آمریکایی و بریتانیایی حملاتی را به مواضع حوثی‌ها در داخل یمن انجام داده‌اند تا آنها را از ادامه حملات به کشتی‌ها بازدارند.

روز پنج‌شنبه، عبدالملک الحوثی، رهبر این گروه در یمن، از گسترش حملات این گروه به کشتی‌های مرتبط با اسرائیل خبر داد.

او تهدید کرد که اگر اسرائیل جنگ علیه غزه را پایان ندهد، نه تنها کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند را هدف قرار خواهد داد بلکه حملات خود را به اقیانوس هند و به سمت مسیر جایگزین واقع در جنوب آفریقا که کشتی‌ها برای دور زدن دریای سرخ از آن می‌گذرد، گسترش خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید