منابع آگاه از نشست میان حماس و حوثی‌ها برای هماهنگی عملیاتی خبر دادند

عبدالملک حوثی شامگاه پنج‌شنبه اعلام کرد که شبه‌نظامی تحت رهبری او در صدد است از تردد کشتی‌ها از اقیانوس هند به سوی دماغه امید نیک در جنوبی‌ترین نقطه افریقا نیز جلوگیری کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع فلسطینی شامگاه جمعه 25 اسفند به «فرانس‌پرس»گفتند که هفته گذشته، نشستی کم‌سابقه میان رهبران جنبش حماس و حوثی‌ها برای بحث در مورد «مکانیسم‌های هماهنگی اقدامات مقاومت» علیه اسرائیل برگزار شد.
یکی از این منابع با درخواست عدم انتشار نامش گفت: «هفته گذشته نشست مهمی برگزار شد که طی آن فرماندهان ارشد جنبش‌های حماس، جهاد و جبهه خلق برای آزادی فلسطین با حوثی‌ها جلسه داشتند.»
به گفته این منبع، در این نشست، «سازوکارهای هماهنگی میان این گروه‌ها در خصوص اقدامات مقاومت در مرحله آینده، مورد بررسی قرار گرفت.»
منبع دوم که اوهم نخواست نامش فاش شود گفت: «گروه حوثی در این دیدار تأکید کرد که به عملیات خود در دریای سرخ علیه کشتی‌های عازم اسرائیل ادامه خواهد داد.»
این منبع افزود که در این دیدار همچنین درباره «نقش مکمل حوثی‌ها در کنار گروه‌های فلسطینی؛ به‌ویژه با توجه به احتمال تهاجم اسرائیل به رفح»، گفت‌وگو شد.

تهدید جدید حوثی‌ها

عبدالملک حوثی رهبر این شبه‌نظامیان شامگاه پنج‌شنبه تهدید کرد که این گروه حملات علیه کشتی‌های مرتبط با اسرائیل گسترش خواهد داد و از تردد کشتی‌ها از اقیانوس هند به سوی دماغه امید نیک در جنوبی‌ترین نقطه افریقا نیز جلوگیری خواهد کرد.
از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، حدود 73 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ را با این توجیه که آنها مرتبط با اسرائیل بوده یا عازم بنادر اسرائیلی هستند، در حمایت از نوار غزه، انجام دادند.
حملات تقریباً روزانه حوثی‌ها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرده است به طی مسیری طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف آفریقا روی آورند.
نیروهای آمریکایی و بریتانیایی نیز از 12 ژانویه گذشته در تلاش برای بازدارندگی حوثی‌ها و حفاظت از ناوبری دریایی، مواضع این گروه در یمن را هدف حملات خود قرار می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید