تلاش اسرائیل برای یافتن پیمانکاران امنیتی بین‌المللی برای ارسال کمک‌ها به غزه

طبق گفته منابع آمریکایی، این ایده چند هفته پیش، همزمان با اعلام دولت بایدن برای ایجاد یک اسکله شناور در سواحل غزه به هدف ارسال کمک‌های آنریکا را از طریق دریا از قبرس، مطرح شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به نظر می‌رسد موضع یکی از مقامات اسرائیلی در به تمسخرگرفتن مخالفت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر با اداره نوار غزه توسط فلسطینی‌ها پس از جنگ و واگذاری این کار به «عوامل امنیتی از سوئیس»، به شیوه دیگری عملی شده است.
به گزارش «ان‌بی‌سی»، یک مقام پیشین آمریکایی و دو مقام کنونی فاش کردند دولت اسرائیل مدتی پیش، امکان بستن قرارداد با پیمانکاران خصوصی امنیتی بین‌المللی برای محافظت از ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه را مطرح کردند.
این مقامات افزودند که برخی مسئولان دولت آمریکا در خصوص اعزام نیروهای آمریکایی یا پیمانکاران امنیتی به غزه تردید دارند و از اقدام نیروهای آمریکایی نسبت به تامین امنیت در نوار غزه یا حتی امنیت اسکله موقت در حال ساخت در غزه نیز إحساس نگرانی می‌کنند.
این منابع همچنین فاش کردند که دولت اسرائیل پیشتر با چندین شرکت امنیتی خصوصی تماس گرفته بود، اما نامی از این شرکت‌ها نبردند.
طبق گفته این منابع، اسرائیلی‌ها نیز این ایده را که دیگر کشورها هزینه‌های هنگفت این پیمانکاران امنیتی را بپردازند، مطرح کردند.
این ایده چند هفته پیش، همزمان با اعلام دولت بایدن برای ایجاد یک اسکله شناور در سواحل غزه به هدف ارسال کمک‌های آنریکا را از طریق دریا از قبرس، مطرح شد.
اولین کشتی حامل 200 تن مواد غذایی و امدادی بشردوستانه، جمعه 25 اسفند از طریق کریدور دریایی بین قبرس و نوار غزه، وارد غزه شد.
پیشتر وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اعلام کرده بود که ساخت اسکله موقت با مشارکت حدود 1000 سرباز آمریکایی، 60 روز زمان می‌برد و این سربازان متعاقبا با استفاده از قایق‌های کوچک، کمک‌ها را به غزه منتقل می‌کنند بدون این که پا در ساحل غزه بگذارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید