آمریکا دو شرکت کشتیرانی متهم به کمک به حوثی‌های یمن و سپاه قدس ایران تحریم کرد

معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت:ما متعهد هستیم که تلاش‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حوثی‌ها برای دور زدن تحریم‌های آمریکا و تامین مالی حملات تروریستی حوثی‌ها را مختل کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد دو شرکت کشتیرانی به نام «ویشنو» و « سييلو ماريتيم ليمتد» را به اتهام کمک به حوثی‌های یمن و نیروی قدس سپاه پاسداران ایران تحریم کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا جمعه 25 اسفند، کلیه اموال و حقوق این دو شرکت که در داخل ایالات متحده یا تحت کنترل افراد آمریکایی قرار دارد، مسدود شده است.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین معامله با این دو شرکت توسط هر شخص آمریکایی یا در داخل ایالات متحده را ممنوع کرده است.

بر اساس این بیانیه، کشتی «لیدی سوفیا» متعلق به شرکت «ویشنو» نیز در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت.

طبق اعلان وزارت خزانه‌داری آمریکایی، شرکت «ویشنو» کالاهای ایرانی را به وسیله کشتی «لیدی سوفیا» به «سعید الجمل» یک تاجر یمنی مشمول تحریمها که برای «تامین مالی حوثی‌ها» فعالیت می‌کند، جابجا می‌کرد.

این وزارت همچنین افزود که عملیات نقل کالای ایرانی از یک کشتی «لیدی صوفیا» به کشتی «میهله» که اخیراً تحریم شده، انجام گرفته بود.

بر اساس این بیانیه، محموله غیرمجاز «مهیله» توسط «لیدی صوفیا» در حوالی سنگاپور تخلیه شد و در حال حاضر در راه بنادر چین است.

برایان نلسون معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت:«ما متعهد هستیم که تلاش‌های سپاه پاسداران ایران و حوثی‌ها برای دور زدن تحریم‌های آمریکا و تامین مالی حملات تروریستی حوثی‌ها را مختل کنیم».

او افزود:«ایالات متحده به هدف قرار دادن جریان‌های مالی کلیدی که غیرنظامیان و تجارت صلح‌آمیز بین‌المللی را تهدید می‌کند، ادامه خواهد داد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید