وقوع انفجار در نزدیکی یک کشتی در جنوب شرقی عدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حملات تقریبا روزانه شبه‌نظامیان حوثی به کشتی‌ها در دریای سرخ، سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا، پنج‌شنبه 24 اسفند از وقوع انفجاری در نزدیکی یک کشتی در حین حرکت در فاصله چندکیلومتری از جنوب شرقی بندر عدن در یمن خبر داد.

این سازمان همچنین تاکید کرد که در جریان این حادثه آسیبی به کشتی و خدمه آن وارد نشد.

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا بدون اشاره به جزئیات بیشتر حادثه، گفت که این کشتی در حال حرکت به سمت مقصد بعدی خود است.

این حادثه ساعاتی پس از آن صورت گرفت که فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که «گروه حوثی‌‌های وابسته به ایران، یک موشک بالستیک ضد کشتی از مناطق تحت کنترل خود در یمن به سوی خلیج عدن پرتاب کرد».

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، حدود 65 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

حوثی‌ها مدعی هستند که کشتی‌های مورد هدف آنها اسرائیلی بوده یا عازم بنادر این کشور هستند.

حملات تقریباً روزانه حوثی‌ها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرد به طی کردن مسیر طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف آفریقا روی آورند.

همچنین منجر به غرق شدن یک کشتی باری به نام «روبی‌مار» شد که مملو از مواد خطرناک بود. در پی غرق شدن روبی‌مار دولت یمن و سایر نهادهای بین المللی نسبت به احتمال وقوع فاجعه زیست محیطی هشدار دادند.

حمله موشکی حوثی‌ها به کشتی‌ باری «ترو کانفیدنس» نیز منجر به کشته‌ شدن 3 ملوان شد.

این حملات همچنین به نگرانی‌ها درمورد احتمال گسترش جنگ اسرائیل و حماس و ایجادی بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه دامن زد.

در حالی که نیروهای آمریکایی و بریتانیایی از 12 ژانویه حملات مشترکی را به چندین موضع متعلق به این گروه در یمن انجام دادند تا از از کشتیرانی دریایی محافظت و از حملات حوثی‌ها جلوگیری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید