نفوذ اعضای حماس به پایگاه نظامی «زیکیم» اسرائیل

ارتش اسرائیل: تعدادی از افراد نفوذی که در حال غواصی به سمت پایگاه نظامی زیکیم بودند را شناسایی کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که نیروهایی از گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی گروه حماس، از دریا به پایگاه نظامی اسرائیلی «زیکیم» حمله کردند.

ارتش اسرائیل، شامگاه چهارشنبه 23 اسفند در این باره گفت: «تعدادی از افراد نفوذی که در حال غواصی به سمت پایگاه نظامی زیکیم بودند را شناسایی کردیم.»

پیشتر حماس دریافت پیشنهاد بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس طولانی مدت در غزه و بازگشت تدریجی آوارگان به منازل خود را تکذیب کرده بود.

این گروه همچنین سفر هیئتی از حماس به قاهره برای گفت‌وگو درباره جزئیات آتش‌بس طولانی مدت در غزه با میانجیگران را تکذیب کرد.

محمد نزال، یکی از فرماندهان جنبش حماس، به «العربیه» تایید کرد، مذاکرات حماس و اسرائیل جریان دارد، اما به دلیل اصرار حماس برای توقف جنگ، با شکست مواجه شده است.

آتش‌بس موقت

نزال افزود: «حماس، طرح پیشنهادی اسرائیل در مورد آتش‌بس موقت را رد می‌کند و حضور اسرائیل در نوار غزه، مانع از بازگشت آوارگان به مناطق خود و مانع از رسیدن کمک‌های بشردوستانه که حماس اصرار بر ورود آن بدون قید و شرط دارد، می‌شود.»

مقامات اسرائیلی تایید کردند، تغییر موضع رهبران حماس امکان دارد اجازه گذار به مذاکرات جدی را بدهد و این مقامات گفتند، حماس متوجه شده باید گام بعدی را بردارد.

این بیانیه اشاره دارد که اسرائیل منتظر پاسخ رسمی از سوی حماس است که آیا آماده مذاکرات جدی بر اساس توافقنامه چهارچوب پاریس است یا خیر.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، در رسانه اجتماعی «ایکس» گفت، کشورش بر روی توافق آتش‌بس فوری و پایدار حداقل شش هفته به عنوان بخشی از توافق برای آزادی زندانیان در نوار غزه ادامه می‌دهد.

بلینکن افزود، صلح ممکن است، اما همچنان ضروری و فوری است و ادامه داد، ایالات متحده برای اطمینان به کار خود ادامه خواهد داد تا صلح و آزادی عقیده شامل همه مسلمانان و همه مردم در سراسر جهان شود.

خبرگزاری «فلسطین» در تحولات میدانی گزارش داد، در یکصد و پنجاه و نهمین روز از جنگ، در بامداد چهارشنبه 23 اسفند در پی حملات توپخانه‌ای اسرائیل به نوار غزه، ده‌ها فلسطینی از جمله کودکان و زنان کشته و زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید