زخمی شدن یک سرباز اسرائیلی در حمله با چاقو و کشته شدن فرد مهاجم در «بیت کاما»

سرویس خدمات اورژانس اسرائیل خبر داد که این حمله در یک مرکز خرید در شهر«بیت کما» رخ داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس اسرائیل، پنج‌شنبه 24 اسفند، از وقوع حمله‌ای با چاقو در دوراهی شهرک «بیت کاما» در نقب در مناطق پیرامون نوار غزه خبر داد.
پلیس در بیانیه‌ای کوتاه بدون این‌که جزئیات دیگری در این خصوص ارائه دهد، اعلام کرد که عامل این حمله خنثی شد.

خبرنگار «العربیه» گزارش داد که در این حمله با چاقو یک سرباز اسرائیلی به شدت مجروح شده و فرد مهاجم نیز بر تیراندازی به سوی او با ضرب گلوله دچار جراحت‌های مرگباری شد.

مرکز خرید

در همین راستا، سرویس خدمات اورژانس اسرائیل «ستاره داوود» اعلام کرد که در یک حمله با چاقو در شهر بیت کما در مناطق موسوم به غلاف نوار غزه یک نفر به شدت مجروح شد.

اورژانس «ستاره داوود» افزود که این حمله در یک مرکز خرید در شهر رخ داده است. پلیس اسرائیل ساعات اولیه پنج‌شنبه اعلام کرد که عامل این حمله خنثی شده است.

حمله با چاقو در کرانه باختری

شایان ذکر است که مقامات اسرائیلی روز گذشته اعلام کردند که یک جوان 15 ساله فلسطینی قبل از کشته شدن وی با شلیک گلوله به یک سرباز و یک نگهبان در ایست بازرسی بین کرانه باختری و قدس با چاقو حمله کرده است.

در دو حادثه جداگانه، خبرگزاری «وفا» فلسطین گزارش داد که «در جریان یورش نیروهای اسرائیلی به جنین دو فلسطینی کشته شدند، این در حالی است که نیروهای اسرائیلی با ادعای یک حمله خشونت‌آمیز یک پسر 13 ساله فلسطینی را در حومه قدس کشتند.»

گفتنی است که اسرائیل با آغاز ماه مبارک رمضان یک استراتژی امنیتی سختگیرانه را در کرانه باختری به ویژه قدس شرقی برای کنترل اوضاع اجرا کرده است.

از آغاز ماه مبارک رمضان در روز دوشنبه، صدها پلیس اضافی در شهر قدیمی قدس شرقی مستقر شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید