تحریم‌های آمریکا در انتظار شهرک‌نشینان افراطی کرانه باختری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

انتظار می‌رود دولت بایدن، به خاطر خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان در کرانه باختری، تحریم‌هایی علیه جامعه شهرک‌نشینان وضع کند.

وب‌سایت «آکسیوس»، به نقل از مقامات آمریکایی پنج‌شنبه 24 اسفند نوشت، انتظار می‌رود واشینگتن تحریم‌های جدیدی علیه دو شهرک غیرقانونی در کرانه باختری اعمال کند که حملات علیه فلسطینی‌ها از آنجا آغاز شده است.

یک مقام آمریکایی توضیح داد، تحریم‌هایی که آمریکا علیه این دو شهرک اعمال کرده پیام واضحی دارد که واشینگتن نه تنها افراد، بلکه جوامعی که در حمایت از حملات علیه غیرنظامیان فلسطینی مشارکت دارند را هدف قرار خواهد داد.

این اولین بار است که تحریم‌های آمریکا بر یک جامعه تحمیل می‌شود.

دولت آمریکا پیش از این تحریم‌هایی علیه شهرک‌نشینانی که حملاتی علیه غیرنظامیان فلسطینی انجام می‌دادند را وضع کرده بود.

آمریکا در دسامبر گذشته ممنوعیت اعطای ویزای ورود به افراد درگیر در خشونت در کرانه باختری را آغاز کرد.

کشورهای اروپایی به رهبری فرانسه نیز قبلا ده‌ها شهرک‌نشین افراطی را تحریم کرده بودند.

خونبارترین سال

به گزارش سازمان ملل، امسال خونین‌ترین سال برای ساکنان کرانه باختری در حداقل 15 سال گذشته بوده است، زیرا بیش از 200 فلسطینی و 26 اسرائیلی کشته شدند.

ارقام سازمان ملل متحد نشان می‌دهد، حملات روزانه شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان دو برابر شده است.

در حالی که تشکیلات خودگردان فلسطین تایید کرد که بیش از 380 فلسطینی از 7 اکتبر آغاز جنگ در نوار غزه در اثر شلیک سربازان یا شهرک‌نشینان اسرائیلی در کرانه باختری کشته شده‌اند.

در حال حاضر بیش از 400 هزار اسرائیلی در شهرک‌های اشغالی کرانه باختری که طبق قوانین بین‌المللی غیرقانونی تلقی می‌شود، زندگی می کنند.

راه فراری نیست

دو مقام اسرائیلی توضیح دادند، ارتش هنوز در حال بررسی پیشنهادها و برنامه‌هایی برای تضمین امنیت 1.3 میلیون فلسطینی در شهر رفح و اطراف آن است که بسیاری از آن‌ها برای اجتناب از جنگ به آنجا پناه آورده‌اند.

با این وجود یک مقام سوم اسرائیلی که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد، در نهایت این امر اجتناب ناپذیر است که نیروهای اسرائیلی چنین عملیاتی را در رفح انجام دهند. وی گفت: در نهایت نمی‌توانیم در این جنگ بدون شکست گردان‌های حماس در رفح پیروز شویم.

دولت بایدن با حمایت بی قید و شرطش از اسرائیل که به دنبال دوره دوم در کاخ سفید است، باعث نارضایتی جوانان در حزب دموکرات شد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که بایدن خود را بین دو گزینه که بهترین آن تلخ است قرار داده است.

این کشمکش بین نوع عملیات نظامی اسرائیل که می تواند در رفح صورت بگیرد و «خط قرمزی» که بایدن در آخر هفته گذشته درباره آن صحبت کرد، جریان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید