شرکت امنیت دریانوردی بریتانیا از رصد شدن حادثه‌‌ پرتاب چندین موشک در خلیج عدن خبر داد

یک ناو جنگی یونان با شلیک به سوی دو پهپاد آنها را مجبور به عقب‌نشینی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت امنیت دریانوردی بریتانیا، «آمبری»، چهارشنبه 23 اسفند اعلام کرد که از یک حادثه مربوط به پرتاب چندین موشک در خلیج عدن مطلع شده است.

شرکت «آمبری» به کشتی‌های نزدیک جزیره سقطری در آب‌های یمن توصیه کرد که «تعداد ملوانان در کابین هدایت کشتی‌ها را کاهش و حرکت خدمه کشتی‌ها را متوقف کنند.»

از سویی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، اعلام کرد که حوثی‌ها سه‌شنبه 22 اسفند، یک موشک بالستیک از منطقه تحت کنترل خود در یمن به سمت ناوشکن «لابون» در دریای سرخ پرتاب کردند که به آن اصابت نکرد و خسارت مادی و جانی برجای نگذاشت.

«سنتکام»، بامداد چهارشنبه 23 اسفند، در اطلاعیه‌ای افزود: «فرماندهی مرکزی ایالات متحده و یک کشتی ائتلاف موفق شدند دو پهپاد پرتاب شده از منطقه تحت کنترل حوثی‌ها در یمن را شناسایی و منهدم کنند.»

در این بیانیه همچنین آمده است: «این سلاح‌ها تهدیدی قریب الوقوع برای کشتی‌های تجاری و نیروی دریایی ایالات متحده است. این اقدامات برای محافظت از آزادی ناوبری و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای نیروی دریایی و کشتی‌های تجاری ایالات متحده انجام می‌شود.»

ماموریت «اسپیدس»

از سویی طبق گفته وزارت دفاع ایتالیا، یک کشتی نظامی ایتالیایی سه‌شنبه، دو پهپاد را در دریای سرخ به عنوان بخشی از عملیات اروپایی ماموریت «اسپیدس»با هدف مقابله با حملات حوثی‌ها، سرنگون کرد.

در بیانیه‌ وزارت دفاع ایتالیا آمده است:«در چارچوب عملیات اتحادیه اروپا، کشتی «کایو دولیو» بر اساس اصل دفاع از خود، دو پهپاد را سرنگون کرد که هدف از این عملیات، دفاع از آزادی ناوبری و دریانوردی مسیرهای تجاری از طریق دریای سرخ است.»

این اولین باری است که رم از زمان موافقت پارلمان ایتالیا در یک هفته پیش با مشارکت در ماموریت «اسپیدس» به فرماندهی ایتالیا، سرنگونی پهپادها را در دریای سرخ، اعلام می‌کند.

حوثی‌ها با ادعای حمایت از فلسطینی‌ها در جنگ غزه، تاکنون کشتی‌های خارجی متعددی را که از آبراه دریای سرخ و خلیج عدن عبور می‌کردند، هدف حملات موشکی و پهپادی خود قرار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size