ارتش اسرائیل: ظرف 5 ماه گذشته 4500 مقر و تاسیسات نظامی حزب‌الله را هدف گرفتیم

ارتش اسرائیل: در نتیجه حملات انجام شده در 5 ماه گذشته 300 عضو حزب الله کشته و 750 نفر دیگر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، سه‌شنبه 22 اسفند در گزارشی اعلام کرد که در طول پنج ماه گذشته حدود 4500 هدف متعلق به حزب‌الله را در لبنان و سوریه هدف قرار داده است که در نتیجه آن 300 عضو حزب الله کشته و 750 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در بیانیه‌ ارتش اسرائیل آمده است: این اهداف حزب الله از زمین و هوا مورد حمله قرار گرفته‌‌اند و شامل «زاغه‌های ذخیره‌سازی سلاح، استحکامات و تاسیسات نظامی مورد کاربرد در فعالیت‌های تهاجمی حزب‌الله و مراکز فرماندهی و کنترل عملیاتی آن» می‌شود.

در این بیانیه تصریح شده است که ارتش اسرائیل طی پنج ماه گذشته، تحت نظارت مرکز کنترل حملات فرماندهی شمال و نیروی هوایی این کشور، بیش از 1200 هدف را از هوا و بیش از 3100 هدف حزب‌الله در لبنان و سوریه را از زمین هدف قرار داده است.

ارتش اسرائیل در ادامه بیانیه خود خاطرنشان کرد که از آغاز جنگ، ارتش این کشور «بیش از 300 عضو حزب الله، از جمله پنج فرمانده ارشد آن را کشته و بیش از 750 نفر دیگر را زخمی کرده است.

بنا به این گزارش حملات اسرائیل ده‌ها هسته از اعضای حزب‌الله که موشک و راکت ضد‌تانک به اسرائیل هدایت یا شلیک می‌کردند را هدف قرار داده است.

در این بیانیه تصریح شده است که این حملات «توانمندی‌های هوایی و زمینی حزب‌الله و همچنین زنجیره فرماندهی این گروه تحت حمایت ایران را تضعیف کرده است.

ارتش اسرائیل همچنین افزود که عملیات آن در پاسخ به «ادامه حملات این گروه علیه غیرنظامیان و شهرهای شمال اسرائیل» انجام شده است و تا زمان «اخراج حزب‌الله و نیروهای آن از جنوب لبنان ادامه خواهد یافت تا امکان بازگشت بی‌خطر ساکنان شمال اسرائیل به منازل‌شان فراهم شود.

کشته شدن دو عضو حزب‌الله در بعلبک

گفتنی است که اسرائیل، روز سه‌شنبه حملاتی را در مجاورت دو شهر در شرق لبنان انجام داد.

در همین راستا، ارتش اسرائیل گفت که «مقر فرماندهی» حزب‌الله را هدف قرار دادند و به گفته یک منبع امنیتی دست‌کم یک نفر کشته و ده نفر زخمی شدند.

حزب‌الله لبنان پس از آن کشته شدن دو تن از اعضای خود در بمباران روز سه‌شنبه اسرائیل بر بعلبک را تایید کرد.

حملات اسرائیل اندکی پس از آن انجام شد که حزب‌الله اعلام کرد که در پاسخ به بمباران شامگاه دوشنبه شهر بعلبک، برجسته‌ترین پایگاه آن در شرق لبنان، ده‌ها موشک به سمت پایگاه‌های نظامی اسرائیل شلیک کرده است.

بنا بر آماری که «خبرگزاری فرانسه» بر اساس بیانیه‌های حزب‌الله و منابع رسمی لبنان تهیه کرده است، از آغاز درگیری‌های میان حزب‌الله و ارتش اسرائیل تاکنون دست‌کم 318 نفر که بیشتر آن‌ها از اعضای حزب‌الله هستند علاوه بر 54 غیرنظامی در لبنان کشته شده‌اند.

این در حالی است که بر اساس اطلاعات رسمی، 10 سرباز و 7 غیرنظامی اسرائیلی بر اثر حملات حزب‌الله کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید