حزب‌الله: با 100 موشک کاتیوشا مواضع نظامی اسرائیل را هدف قرار دادیم

منابع «العربیه»: اسرائیل شامگاه دوشنبه انبارهای پهپادهای پیشرفته حزب الله را در بعلبک هدف قرار داد که این حملات، به توانمندی‌های هوایی حزب‌الله صدمه زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله سه‌شنبه 22 اسفند اعلام کرد که در پاسخ به حمله هوایی شب گذشته اسرائیل به منطقه بقاع، بیش از 100 موشک کاتیوشا را به سمت چندین سایت نظامی اسرائیل شلیک کرده است.

به گفته منابع «العربیه»، اسرائیل شامگاه دوشنبه، انبارهای پهپادهای پیشرفته حزب الله را در بعلبک هدف قرار داد که این حملات، به توانمندی‌های هوایی حزب‌الله صدمه زد.

روزنامه «تایمز اسرائیل»، شب گذشته به نقل از ارتش اسرائیل اعلام کرد که حزب‌الله، بلندی‌های جولان را با حدود 70 موشک از لبنان هدف قرار داد. این روزنامه افزود که این حمله یکی از بزرگترین عملیات پرتاب موشک از لبنان از زمان آغاز تبادل آتش میان دو طرف در اکتبر گذشته است.

به نوشته «تایمز اسرائیل» گزارشی از خسارات جانی ناشی از این موشک‌باران داده نشده است.

حمله اسرائیل به دو مقر حزب‌الله

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، ساعاتی پیش اعلام کرد که دو مقر حزب الله در منطقه بقاع در عمق لبنان، شب گذشته هدف حمله جنگندهای اسرائیلی قرار گرفت.

به گفته ادرعی، این دو ساختمان متعلق به نیروی هوایی حزب‌الله است که برای «طراحی و انجام حملات مختلف به خاک اسرائیل» مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

سخنگوی ارتش اسرائیل تاکید کرد که این حملات هوایی «در پاسخ به فعال‌شدن تجهیزات هوایی حزب‌الله به سمت منطقه بلندی‌های جولان طی روزهای اخیر»، انجام شد.

یک کشته و چند زخمی

دو منبع امنیتی لبنان و استاندار بعلبک در شرق این کشور دوشنبه اعلام کردند که در پی چهار حمله هوایی اسرائیل به شهر بعلبک، کانون اصلی حزب‌الله، دست کم یک نفر کشته و شماری دیگر زخمی شدند.

طبق گفته این دو منبع امنیتی، یکی از این حملات، ورودی جنوبی بعلبک را هدف قرار داد که تقریباً دو کیلومتر با آثار باستانی رومی فاصله داشت، و سه حمله هوایی بین طاریا و شمسطار در حدود 20 کیلومتری غرب بعلبک رخ داد.

در اواخر فوریه، شرق لبنان هدف اولین حمله هوایی اسرائیل پس از آغاز عملیات رزمی منطقه‌ای در پی شروع جنگ در غزه قرار گرفت.

طبق گفته یک منبع امنیتی لبنانی به «رویترز»، حملات اسرائیل غالبا به منطقه مرزی جنوبی لبنان محدود شده، اگرچه طی چند هفته گذشته در راستای گسترش حملات اسرائیل به سمت شمال نیز امتداد یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید