اولین کشتی حامل کمک‌های بشردوستانه برای غزه از قبرس حرکت کرد

طبق گفته سخنگوی سازمان «اوپن آرمز»، کشتی این سازمان حامل 200 تن مواد غذایی، برنج، آرد و قوطی ماهی تن حدود ساعت 06:50 صبح امروز به وقت گرینویچ حرکت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از دو سازمان غیردولتی ناظر بر عملیات ارسال کمک برای غزه، گزارش داد که نخستین کشتی حامل کمک‌های بشردوستانه صبح سه‌شنبه 22 اسفند از طریق کریدور دریایی بین قبرس و نوار غزه از بندر لارناکا حرکت کرد.

لورا لانوزا، سخنگوی سازمان «اوپن آرمز»(آغوش باز) گفت که کشتی این سازمان حامل 200 تن کمک، حدود ساعت 06:50 صبح امروز به وقت گرینویچ حرکت کرد.

دولت قبرس روز گذشته با اعلام این که این کشتی قرار است ظرف چند ساعت به سمت غزه حرکت کند، خاطرنشان کرده بود، بروز مشکلات فنی، مانع آغاز حرکت آن شد و به دلیل ملاحظات امنیتی، زمان مشخص حرکت اعلام نخواهد شد.

پیشتر، یک بنیاد خیریه آمریکایی اعلام کرد که در حال بارگیری کمک برای غزه در یک کشتی در قبرس است که اولین محموله ارسالی به غزه از طریق یک کریدور دریایی است که کمیسیون اروپا امیدوار است در پایان هفته جاری افتتاح شود.

لانوزا، سخنگوی سازمان غیردولتی اسپانیایی «آغوش باز» شریک پروژه «ورلد سنترال کیچن»، سازمان خوزه آندرس، آشپز اسپانیایی- آمریکایی، به خبرگزاری فرانسه گفت: «همه چیز امروز آماده خواهد شد تا بتوانیم به راه بیفتیم.»

او افزود: «همه چیز به رسیدن مجوزها مرتبط است و نمی‌دانیم که این مجوزها امروز یا فردا خواهند رسید.»

او خاطرنشان کرد: «مقامات اسرائیلی که مانند مقامات قبرس، ابتدا اجازه انجام این عملیات را داده بودند، در حال بازرسی محموله «دویست تنی مواد غذایی، برنج، آرد و قوطی ماهی تن» در بندر لارناکا هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید