ارتش آمریکا: حوثی‌ها 2 موشک بالستیک به سمت کشتی تجاری پینوکیو شلیک کردند

حوثی‌ها بر هدف قرار دادن «کشتی آمریکایی پینوکیو» تاکید می‌کنند اما پایگاه‌های اطلاعاتی عمومی نشان می‌دهد که «پینوکیو» یک کشتی کانتینری با پرچم لیبریا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا، سه‌شنبه 22 اسفند اعلام کرد که حوثی‌ها یک کشتی آمریکایی در دریای سرخ را هدف قرار دادند.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» در عین حال تاکید کرد که کشتی تجاری «پینوکیو» آسیبی ندیده است.

سنتکام گفت که حوثی‌ها دو موشک بالستیک ضد کشتی به سمت کشتی پینوکیو شلیک کردند.

فرماندهی مرکزی آمریکا همچنین افزود که روز گذشته 6 حمله علیه شبه‌نظامیان حوثی در مناطق مختلف انجام داده است.

طبق گزارش فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا در حملات دیروز یک قایق نیروی دریایی حوثی و 18 موشک ضد کشتی در مناطق تحت کنترل این گروه مورد حمایت ایران منهدم شد.

سنتکام افزود: «سلاح‌های حوثی که در حمله دیروز منهدم شد، تهدیدی برای کشتی‌های تجاری و کشتی‌های نظامی نیروی دریایی آمریکا در منطقه است».

فرماندهی مرکزی آمریکا تاکید کرد که «حمله به پایگاه‌های حوثی‌ها برای حفاظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای نیروی دریایی آمریکا و کشتی‌های تجاری انجام می‌شود.»

از سوی دیگر یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، اعلام کرد که «کشتی آمریکایی پینوکیو» در دریای سرخ با دو موشک هدف قرار گرفت.

این در حالی است که پایگاه‌های اطلاعات عمومی متعلق به سازمان بین المللی دریانوردی که توسط سازمان ملل اداره می‌شود نشان می‌دهد که «پینوکیو» یک کشتی با محموله کانتینری که با پرچم لیبریا و متعلق به شرکت (او.ام.ام.ای.آر 5) است که در سنگاپور ثبت شده است.

سخنگوی حوثی‌ها در یک پیام تلویزیونی تاکید کرد که نیروهای مسلح یمن در ماه رمضان حملات خود به کشتی‌ها را بیشتر خواهند کرد.

او گفت که حوثی‌ها در ماه رمضان، «پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه را تشدید خواهند کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید