انفجار در نزدیکی یک کشتی در سواحل یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت امنیت دریایی «آمبری» اعلام کرد که اطلاعاتی درباره وقوع حادثه‌ای مربوط به «پرتاب موشک» در غرب حدیده یمن دریافت کرده است.

همزمان، سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا با انتشار اطلاعیه‌ای در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد که گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه در 71 مایل دریایی جنوب غربی سواحل الصلیف در یمن دریافت کرده است.

این سازمان با بیان اینکه انفجاری در مجاورت یک کشتی در جنوب غربی بندر الصلیف یمن رخ داد نوشت: «ناخدای کشتی تاکید کرد که آسیبی به کشتی و خدمه آن وارد نشده است.»

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا، همچنین از کشتی‌ها خواست با احتیاط حرکت کنند و در صورت رصد هرگونه فعالیت مشکوک آن را گزارش دهند.

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، حدود 65 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

حوثی‌ها مدعی هستند که کشتی‌های مورد هدف آنها اسرائیلی بوده یا عازم بنادر این کشور هستند.

حملات تقریباً روزانه حوثی‌ها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرد به طی کردن مسیر طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف آفریقا روی آورند.

همچنین منجر به غرق شدن یک کشتی باری به نام «روبی‌مار» شد که مملو از مواد خطرناک بود. در پی غرق شدن روبی‌مار دولت یمن و سایر نهادهای بین المللی نسبت به احتمال وقوع فاجعه زیست محیطی هشدار دادند.

حمله موشکی حوثی‌ها به کشتی‌ باری «ترو کانفیدنس» نیز منجر به کشته‌ شدن 3 ملوان شد.

این حملات همچنین به نگرانی‌ها درمورد احتمال گسترش جنگ بین اسرائیل و حماس و ایجادی بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه دامن زد.

در حالی که نیروهای آمریکایی و بریتانیایی از 12 ژانویه حملات مشترکی را به چندین موضع متعلق به این گروه در یمن انجام دادند تا از از کشتیرانی دریایی محافظت و از حملات حوثی‌ها جلوگیری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید