منابع حماس از یک پیشنهاد جدید آمریکایی برای وقفه جنگ در غزه خبر دادند

به گفته حماس پیشنهاد آمریکا شامل بازگشت تدریجی ساکنان غزه از جنوب به شمال، تسهیل عملیات امدادرسانی و بازسازی و آزادی اسرای کودک، زن و بزرگسالان می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع حماس، یکشنبه 20 اسفند به تلویزیون «العربیه» گفت، آمریکا پیشنهاد جدیدی را برای یک وقفه در جنگ غزه به طرف اسرائیلی ارائه خواهد داد که این پیشنهاد شامل جنبه‌های مثبت و منفی است.

این منبع افزود، پیشنهاد آمریکا شامل تسهیل عملیات امدادی، بازسازی بیمارستان‌ها و نانوایی‌ها و بازگرداندن خدمات آب و برق به نوار غزه است.

او خاطرنشان کرد که در این پیشنهاد واشینگتن از اسرائیل و حماس خواسته است تا به آزادی کودکان، زنان و سالمندان اسیر از سوی طرفین متعهد باشند.

پیشنهاد جدید آمریکا همچنین بازگشت تدریجی آوارگان جنوب غزه به شمال آن را تضمین می‌کند.

از سوی دیگر ارتش اسرائیل حماس را متهم کرد که مانع رسیدن طرفین به آتش‌بس در نوار غزه قبل از آغاز ماه رمضان شده است.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که ارتش به عملیات خود در غزه برای بازگرداندن اسرا ادامه خواهد داد.

در همین حال «اطلاعات اسرائیل» در بیانیه‌ای گفت که تلاش‌ها برای دستیابی به توافق درباره وقفه درگیری در غزه با وجود کاهش امیدها برای دستیابی به آن در آغاز ماه رمضان، همچنان ادامه دارد.

این بیانیه می‌افزاید که دیوید بارنیا، رئیس موساد، با ویلیام برنز همتای آمریکایی خود برای مذاکره درباره توافقی که منجر به آزادی گروگان‌ها می‌شود، ملاقات کرد.

ارتش اسرائیل در رابطه با مسئله امداد رسانی به نوار غزه اعلام کرد که با ارتش آمریکا برای ایجاد یک اسکله موقت برای رساندن کمک های بشردوستانه به این باریکه هماهنگ می‌کند.

ارتش اسرائیل تاکید کرد، کمک‌ها پس از بازرسی کامل وارد نوار غزه خواهد شد.

از سوی دیگر، حسام بدران یکی از رهبران حماس در مصاحبه‌ای با «وال استریت ژورنال» گفت که حماس تمایل بیشتری برای توقف جنگ در غزه دارد اما هنوز شکاف‌های گسترده‌ای برای توافق با اسرائیل وجود دارد که مذاکره‌کنندگان برای کم کردنم آن شکاف‌ها و ازسرگیری مذاکرات برای آتش‌بس تلاش می‌کنند.

بدران، در این مصاحبه گفته است که اگر به زودی توافقی حاصل نشود، ناآرامی‌ها در کرانه باختری و اورشلیم تشدید خواهد شد.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه به کشته شدن بیش از 30800 نفر که اغلب آنها زن و کودک بودند، منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید