شعارهای سربازان اسرائیلی بر دیوار منازل غزه: برای انتقام آمده‌ایم

بر اساس برآورد وزارت بهداشت غزه، عملیات انتقامی اسرائیل در نوار غزه تاکنون بیش از 30هزار و 800 کشته غالبا زن و کودک برجای گذاشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

از زمان آغاز جنگ غزه، اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل در شبکه‌های اجتماعی و مشخصا موارد نشرشده توسط سربازان در عملیات زمینی، کماکان ادامه دارد.

«انتقام خواهیم گرفت»

اهالی غزه، شعارهای نوشته‌شده به‌ زبان عبری بر دیوار خانه‌ها در محله النصر در شمال غزه را بعد از عقب‌نشینی تانک‌ها و سربازان اسرائیلی پیدا کردند که محتوای آنها تاکید داشت، جنگ غزه به تلافی و انتقام حمله غافلگیرکننده حماس در هفتم اکتبر گذشته به اطراف نوار و کشته‌شدن و اسارت اسرائیلی‌ها انجام گرفته است.

Advertisement

به گزارش خبرگزاری «العالم‌العربی»، اهالی این منطقه همچنین شعارهایی با محتوای انتقام‌جوئی که توسط سربازان اسرائیلی در یورش به ساختمان‌های مسکونی نوشته شده بود را مشاهده کردند.

این در حالی است که براساس برآورد وزارت بهداشت غزه، عملیات انتقامی اسرائیل در نوار غزه تاکنون بیش از 30هزار و 800 کشته غالبا زن و کودک برجای گذاشته است.

از سویی باگذشت پنج ماه از حمله اسرائیل به باریکه غزه در پاسخ به حمله هفتم اکتبر گذشته حماس، سازمان ملل نسبت به بروز قحطی گسترده در میان 2.3 میلیون ساکن غزه هشدار داد.

با بی‌نتیجه ماندن کلیه مذاکرات برای دستیابی به آتش‌بس موقت به هدف پایان‌دادن به این تراژدی، پیشنهاد جدید آمریکا شامل تسهیل عملیات امدادی، بازسازی بیمارستان‌ها و نانوایی‌ها و بازگرداندن برق در غزه، همراه با تعهد اسرائیل و حماس برای آزادی اسرا، کودکان، زنان و سالمندان، تا این لحظه از موافقت رسمی طرف‌های درگیر جنگ، برخوردار نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید