تظاهرات مجدد مخالفان اسرائیلی علیه نتانیاهو در تل‌آویو

معترضان اسرائیلی نتانیاهو را شخصی «فاسد، وحشی و خشن» توصیف کرده و خواستار برکناری و محاکمه او شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مخالفان خشمگین بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بعد از ظهر شنبه 19 اسفند بار دیگر با برگزاری تظاهراتی در تل‌آویو خواستار کناره‌گیری او از قدرت شدند.

تظاهرکنندگان، نتانیاهو را شخصی «فاسد، وحشی و خشن» توصیف کرده و خواستار برکناری او برای «التیام» زخم‌های اسرائیل که به گفته آنها در اثر شوک حمله 7 اکتبر حماس از هم پاشیده است، شدند.

«انتخابات الان»

معترضان اسرائیلی با برافراشتن پلاکاردهایی که روی آن نوشته شده «انتخابات الان، گروگان‌ها را به خانه‌هایشان برگردانید» علیه دولت نتانیاهو شعار دادند.

برخی تظاهرکنندگان شعارهای مانند: «انتخابات الان و گروگان‌ها را برگردانید» را روی تی شرت‌های خود و بنرهایی که در دست داشتند نوشته بودند.

اورا که، روانپزشک 60 ساله به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما کشوری از هم پاشیده هستیم».

به گزارش خبرگزاری فرانسه یسرائیل آلفا، یک سرباز سابق که به فروش تجهیزات پزشکی روی آورده است گفت: «نتانیاهو و دولت او در حال نابود کردن اسرائیل هستند».

شکاف بزرگ‌تر

خبرگزاری فرانسه نوشت اظهارات تعداد زیادی از معترضان اسرائیلی در میان جمعیت تظاهر کننده مشخص شد که شکاف دولت بنیامین نتانیاهو و مردم اسرائیل بزرگ‌تر شده است.

شای گیل، یک خلبان 50 ساله که در این تظاهرات شرکت کرده بود، گفت: «پس از آنچه در 7 اکتبر برای اسرائیل اتفاق افتاد، دولت نتانیاهو دیگر نباید بر سر کار بماند».

او همچنین افزود: «انگیزه‌های نتانیاهو و دولتش بیشتر برای باقی ماندن بر مسند قدرت است نه بخاطر چیزی که برای این کشور خوب باشد».

این خلبان سابق خاطرنشان کرد: «نتانیاهو همیشه به یک شیوه حکومت کرده و همواره در قبال بحران‌ها موضع او «من مسئول نیستم» بوده است.»

میرا سمولی (64 ساله) یکی از تظاهرکنندگان نیز با بیان اینکه نتانیاهو شخصی «فاسد، وحشی و خشن» است، گفت: «مردم اسرائیل با این دولت و نخست وزیر آینده‌ای ندارند».

طبق این گزارش بسیاری از تظاهرکنندگان دیگر نیز نتانیاهو را به کلاهبرداری و فساد متهم کرده و خواستار برکناری‌ او از قدرت و محاکمه‌ وی شدند.

پس از حمله 7 اکتبر بحران‌های بنیامین نتانیاهو بیشتر شده است؛ به ویژه که مخالفان او را به شکست امنیتی مقابل حمله حماس متهم کردند.

مخالفت‌ها با نحوه عملکرد دولت نتانیاهو در داخل اسرائیل و خارج از آن به ویژه در آمریکا یعنی نزدیک ترین متحد اسرائیل، بیشتر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید