آنروا: گرسنگی سراسر غزه را فرا گرفته و در شمال فاجعه‌بار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در نتیجه ممانعت اسرائیل از ورود کمک‌های بشردوستانه، آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» تایید کرد، گرسنگی سراسر نوار غزه را فراگرفته و وضعیت در شمال این باریکه بسیار حساس است زیرا با وجود درخواست‌های مکرر، از کمک‌های زمینی جلوگیری می‌شود.

این نهاد در حساب خود رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت که رساندن کمک‌های بشردوستانه و آتش‌بس فوری در نوار غزه، دو امر مهم برای نجات جان افراد است.

این در حالی است که اسرائیل مانع از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه به ویژه به مناطق شمالی شده و کمک‌هایی که به جنوب نوار می‌رسد برای رفع نیازهای مردم با وجود بیش از 1.3 میلیون آواره از مناطق مختلف باریکه، کافی نیست.

سازمان برنامه جهانی غذا هفته گذشته اعلام کرده بود که ارتش اسرائیل پس از سه ساعت انتظار از ورود اولین محموله غذایی این سازمان به شمال غزه جلوگیری کرد.

بر اساس بیانیه این سازمان، حجم زیادی از کمک‌های غذایی مورد نیاز برای جلوگیری از قحطی در شمال نوار غزه، تنها از طریق زمینی قابل انتقال است.

وزارت بهداشت فلسطین یک‌شنبه 20 اسفند گزارش داد، در پی حملات اسرائیل به نوار غزه از آغاز جنگ، 31045 نفر کشته و 72654 نفر مجروح شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید