20 کشته در حمله اسرائیل به صف‌ توزیع کمک‌های بشردوستان در شمال غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین» گزارش داد در حمله اسرائیل به شهروندانی که در میدان کویت و نابلسی شهر غزه در انتظار دریافت‌ کمک‌های بشردوستانه بودند ده‌ها کشته و مجروح برجای گذاشت‌.

هم‌زمان، خبرگزاری فلسطین، شنبه 19 اسفند به نقل از خبرگزاری العالم العربی (جهان عرب) نوشت که در حمله اسرائیل به میدان کویت در محله زیتون غزه، دست‌کم 20 نفر کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فلسطین، حمله توپخانه‌ای اسرائیل به تعدادی از منازل مسکونی در محله زیتون نیز منجر به کشته‌شدن 6 نفر شد.

بر اساس این گزارش، 9 فلسطینی نیز در بمباران منازل مسکونی منطقه جبالیا واقع در شمال نوار غزه کشته شدند.

این در حالی است که حملات اسرائیل به شهر دیرالبلح و حومه اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه به کشته شدن 5 فلسطینی منجر شد.

خبرگزاری فلسطین همچنین گزارش داد که در نتیجه حملات اسرائیل در خان‌یونس در جنوب نوار غزه، 23 نفر از جمله تعدادی کودک و زن کشته شدند.

به گفته اسرائیل، هفته گذشته 118 نفر در جریان ازدحام جمعیت در اطراف کاروان‌ کمک‌های بشردوستانه در میدان نابلسی در شهر غزه کشته شدند. در حالی که رسانه‌های فلسطین تاکید کردند که این حادثه در نتیجه تیراندازی نیروهای اسرائیلی به سوی فلسطینیانی که در انتظار دریافت کمک در میدان نابلسی بودند به وقوع پیوست.

در پی حمله حماس در 7 اکتبر به شهرک‌های اسرائیلی مجاور نوار غزه جنگ در این باریکه آغاز شد.

خبرگزاری فرانسه بر اساس آمارهای رسمی اسرائیلی نوشت که در حمله حماس به جنوب اسرائیل بیش از 1160 نفر که اکثر آنها غیرنظامی بودند، کشته شدند.

این درحالی است که بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین، از آغاز حملات هوایی و عملیات زمینی اسرائیل در نوار غزه 30960 نفر در این باریکه کشته شدند که اکثریت آنها غیرنظامی بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید