چندین پرواز به مقصد دبی به دلیل بارندگی شدید تغییر مسیر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

در پی باران‌های شدید و شرایط نامساعد جوی در سرتاسر امارات متحده عربی، از اوایل روز شنبه حداقل 13 پرواز به مقصد دبی به فرودگاه‌های نزدیک تغییر مسیر دادند.برخی از پروازهایی که قرار بود در فرودگاه بین المللی دبی DXB، به زمین بنشینند عبارتند از:

1-پرواز خطوط هوایی قطر شماره QR1002 پس از گردش در نزدیکی آب های امارات اوایل روز شنبه به دوحه بازگشت.

2-پرواز خطوط هوایی دبی، با کد پرواز FZ872 از القاسم در نزدیکی فرودگاه مرکزی بین‌المللی دبی فرود آمد.

3- پرواز خطوط هوایی امارات، با کد پرواز EK449 از اوکلند در مسقط پایتخت عمان فرود آمد.

4-پرواز خطوط هوایی امارات، با کد پرواز EK319 از توکیو در فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم دبی فرود آمد.

5-پرواز خطوط هوایی دبی، با کد پرواز FZ1840 از ورشو در فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم دبی فرود آمد.

6-پرواز خطوط هوایی امارات، با کد پرواز EK188 از بارسلون به فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم دبی تغییر مسیر داد.

7-پرواز خطوط هوایی امارات، با کد پرواز EK084 از ژنو در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی فرود آمد.

8- پرواز خطوط هوایی دبی، با کد پرواز FZ1750 از بلگراد به فرودگاه بین‌المللی مسقط عمان تغییر مسیر داد.

9- پرواز خطوط هوایی امارات، با کد پرواز EK092 از میلان در ابوظبی فرود آمد.

10-پرواز خطوط هوایی امارات، با کد پرواز EK086 از زوریخ در فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم دبی فرود آمد.

طبق اطلاعات موجود در بخش وضعیت پرواز در وب‌سایت فرودگاه های دبی، انتظار می رود برخی از پروازها با تاخیر به زمین بنشینند.

روز جمعه، خطوط هوایی امارات مستقر در دبی، به مسافرانی که از فرودگاه بین‌المللی دبی DXB سفر می‌کنند، با توجه به شرایط نامساعد جوی دبی در 9 و 10 مارس توصیه کرد که زمان بیشتری را جهت آمدن به فرودگاه اختصاص دهند.

روز جمعه، فرودگاه بین‌المللی دبی DXB نیز به مسافران توصیه کرد که شرایط پرواز را به صورت آنلاین بررسی کنند و برای حضور در فرودگاه زمان بیشتری را در نظر بگیرند.

همچنین خطوط هوایی اتحاد مستقر در ابوظبی به مسافران توصیه کرد: «با توجه به پیش‌بینی شرایط نامساعد آب و هوایی در سرتاسر امارات متحده عربی از 8 تا 10 مارس، به مسافران توصیه می شود، از طریق وب‌سایت etihad.com به طور منظم آخرین اطلاعات خروج پرواز خود را چک کنند. همچنین به مسافران توصیه می‌شود که زمان زیادی برای رفتن به فرودگاه بگذارند».

پلیس دبی در پایان روز جمعه با صدور یک هشدار امنیتی عمومی، از شهروندان خواست که منتظر شرایط جوی نامساعد باشند. در این پیام آمده است: «شهروندان از قایقرانی و حضور در سواحل خودداری کنند، از حضور در دره‌ها و مناطق مستعد سیلاب دوری کنند، با احتیاط رانندگی کنند و توصیه‌های مسئولان را در نظر بگیرند».

سازمان ملی مدیریت بحران در امارت، پیش از تعطیلات آخر هفته به ساکنان این کشور هشدار داده بود که به دلیل رعد و برق و بارش شدید باران در کشور، اقدامات احتیاطی بیشتری را در نظر بگیرند.

پیش‌بینی می‌شود تا ظهر روز یکشنبه شرایط آب و هوایی نامساعد، همراه با بارش شدید باران، رعد و برق و در برخی مناطق بارش تگرگ ادامه داشته باشد.

این سازمان در بیانیه‌ای با تاکید بر خارج نشدن از منزل به استثنای مواقع ضروری اعلام کرد: «توصیه می‌شود شهروندان وسایل نقلیه خود را در مکان‌های دور، ایمن و مرتفع دور از مناطق مستعد سیل، نهرها و محلهای تجمع آب، پارک کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید