درگیری لفظی نتانیاهو با کمیسر عالی پلیس برسر تعداد نمازگزاران مسجدالاقصی در ماه رمضان

شورای جنگ اسرائیل مقرر داشت، عرب‌های اسرائیل می‌توانند در ماه رمضان بدون محدودیت سنی به تعداد 50 تا 60 هزار نفر وارد مسجدالاقصی شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل شنبه 19 اسفند اعلام کرد که جلسه شورای کوچک امنیتی و سیاسی در اواخر شامگاه پنجشنبه، شاهد درگیری تند لفظی میان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر از یک سو با ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی و یاکوف شبتای، کمیسر عالی پلیس از سوی دیگر بود.

طبق این گزارش، این درگیری تند لفظی ناشی از گفته بن گویر به نتانیاهو بود که «شما از من می‌خواهید کاری انجام دهم که با موضعم منافات دارد درباره موضوع ازدحام در دروازه‌ها پاسخ واقعی نداریم. خطرات امنیتی و جانی، همزمان وجود دارد».

منظور بن گویر، ازدحام نمازگزاران در اقامه نماز در مسجدالاقصی در طول ماه رمضان است.

در پی سخن بن گویر، نتانیاهو با فریادکشیدن برسر کمیسر عالی پلیس گفت: « ولی تو گفتی که این امر می‌تواند اجرا شود. ما این موضوع را در ابتدای هفته بررسی کردیم و در آن زمان گفتی که توانایی این کار را داری و تصمیم هم عملا اتخاذ شد».

کمیسر پلیس در پاسخ گفت: «درست نیست. گفتیم که مشکل ازدحام در دروازه‌ها و مشکل امنیتی وجود دارد و به‌همین دلیل در خصوص سقف سنی کسانی که مجاز به ورود هستند، صحبت کردیم».

شورای جنگ اسرائیل مقرر داشت عرب‌های اسرائیلی ساکن در اسرائیل می‌توانند در ماه رمضان بدون محدودیت سنی به تعداد 50 تا 60 هزار نفر وارد مسجدالاقصی شوند، اما طرح ورود ساکنان کرانه باختری و این که آیا آنها اجازه اقامه نماز در مسجدالاقصی در طول ماه رمضان را خواهند داشت، منتشر نشده است.

گفتنی است که شورای جنگ اسرائیل، اختیارات بن گویر برای تعیین این که چه کسانی مجاز به ورود به مسجدالاقصی هستند را پس گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید