السیسی با تاکید بر حمایت از فلسطین‌ هزینه بازسازی غزه را 90 میلیارد دلار ارزیابی کرد

رئیس جمهوری مصر تاکید کرد که قاهره از تلاش برای برقراری آتش‌بس و ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه دریغ نخواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر با اشاره به این‌که نوار غزه شاهد یک فاجعه بزرگ و کشته شدن هزاران نفر است، هزینه مورد نیاز برای بازسازی این باریکه را به بیش از 90 میلیارد دلار ارزیابی دارد.

السیسی، شنبه 19 اسفند، در مراسم «روز شهید» با بیان این‌که گذرگاه رفح باز است و به دلیل دشواری‌های ورود زمینی به غزه از طریق هوایی کمک‌رسانی انجام می‌شود، تاکید کرد که مصر نمی‌تواند به فلسطینیان پشت کند و در ارتباط با حفاظت از آنها و امداد‌رسانی به آ‌نها مسئول است.

رئیس جمهوری مصر در ادامه خاطرنشان کرد که قاهره از تلاش برای برقراری آتش‌بس و کمک‌رسانی به آوارگان فلسطینی در این باریکه تحت محاصره دریغ نخواهد کرد.

در بخش دیگری از سخنان خود السیسی تاکید کرد که مصر از افتادن به دست تروریسم و افراط‌گرایی که به تمام نقاط منطقه حمله‌ور شده، نجات یافته است. وی توضیح داد که تاریخ گذار مصر را به سوی صلح، امنیت و ثبات را به یاد خواهد آورد.

وی همچنین در ادامه گفت که تاریخ روزی نشان خواهد داد که عبور مصر و مردم آن از لبه خطر، هرج و مرج و رفتن به سوی سلامت، امنیت و ثبات چقدر دشوار و سخت بوده است؟ چه عزیزانی از دست دادیم و چه بهایی که با خون فرزندانمان پرداخت کردیم و چه مقدار صبر و تلاش، استقامت و پایداری و جانفشانی در این خصوص به خرج دادیم.

رئیس جمهوری مصر در پایان اظهارات خود گفت:« تاریخ به مردم مصر احترام خواهد گذاشت چرا که میهن باستانی خود را از افتادن در چنگال گروه‌های شیطانی و افراطی نجات دادند، در برابر طوفان گسست، فروپاشی و هرج و مرج ایستادگی کردند، و کشور خود را ساختند و بازسازی کردند و شالوده اقتصاد ملی را که قادر به مقابله با بحران بود، پی‌ریزی کردند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید