سعودی میزبان نشست 6 جانبه عربی برای پایان‌دادن به جنگ غزه خواهد بود

منابع العربیه فاش کردند که در این نشست در رابطه با ورود کمک‌ها به غزه تبادل نظر خواهد شد و در مرحله بعدی تشکیل کشور فلسطین به بحث گذاشته خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» جمعه 18 اسفند گزارش دادند که پادشاهی عربی سعودی، یکشنبه آینده، نشست شش جانبه عربی جهت رایزنی به منظور پایان‌دادن به جنگ غزه را میزبانی خواهد کرد.

این منابع فاش کردند که در این نشست در رابطه با ورود کمک‌ها به غزه تبادل نظر خواهد شد و در مرحله بعدی تشکیل کشور فلسطین به بحث گذاشته خواهد شد.

وزرای خارجه سعودی، مصر، امارات، اردن و قطر و همچنین دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین «ساف» در نشستی مشابه در ماه گذشته در ریاض، بر لزوم پایان‌دادن به جنگ علیه نوار غزه ، دستیابی به آتش‌بس فوری و کامل و تضمین حفاظت از غیرنظامیان مطابق قوانین بشردوستانه بین‌المللی تاکید کرده بودند.

ورود کمک‌های بشردوستانه

وزرای خارجه این کشورها و دبیر کمیته اجرایی «ساف»، در بیانیه‌ امروز خود با اعلام حمایتشان از آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی، از همه حامیان این آژانس خواستند تا نقش خود در حمایت از ماموریت‌های بشردوستانه در قبال آوارگان فلسطینی را ایفا کنند.

در ادامه این بیانیه، ضمن تاکید بر اهمیت برداشتن گام‌های برگشت‌ناپذیر جهت اجرای راه‌ حل دو کشوری و به رسمیت‌ شناختن کشور فلسطین بر اساس مرزهای 4 ژوئن 1967 خاطرنشان شده است که نوار غزه، بخشی جدایی‌ناپذیر از اراضی اشغالی فلسطین است و کلیه اقدامات مربوط به کوچ اجباری، مطلقا مردود است.

طبق گزارش امروز خبرگزاری «واس»، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی از وزرای خارجه مصر، امارات، اردن، قطر و نماینده کشور فلسطین خواست تا پنجشنبه آینده، نشستی مشورتی را برای بررسی تحولات جنگ اسرائیل در نوار غزه برگزار کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید