دیوید کامرون: احداث بندری موقت در نوار غزه زمان‌بر خواهد بود

وزیر خارجه بریتانیا تاکید کرد که فرصتی برای برقراری آتش‌بس وجود دارد، اما لازم است حماس با امضای توافقنامه مورد تایید اسرائیل، گروگان‌ها را در ازای آزادی اسرای فلسطینی آزاد کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا، با تکرار درخواست خود از اسرائیل برای بازگشایی بندر اشدود، گفت که طرح در دستورکار رهبری ایالات متحده برای ساخت بندرگاه موقت در غزه برای کمک‌رسانی به ساکنان نوار غزه زمان می‌برد.

کامرون به رسانه‌های بریتانیایی گفت که طرح احداث بندرگاه در غزه زمانبر خواهد بود و در ادامه تاکید کرد که نکته تعیین‌کننده این است که اگر اسرائیلی‌ها متعهد شوند که بندر اشدود را بازگشایی کنند پیشرفت قابل توجهی در زمینه ایجاد خواهد شد.

وزیر خارجه بریتانیا با بیان این‌که غزه به ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتری نیاز دارد، تاکید کرد: طی چند روز گذشته روزانه حدود 120 کامیون کمک‌رسانی وارد این باریکه شده است در حالی که نیاز نوار غزه حدود 500 کامیون است.

او در ادامه تصریح کرد که اگر بخواهیم در این زمینه در اسرع وقت پیشرفت کنیم، تعداد کامیون‌های وارد شده به نوار غزه مهم‌ترین چیزی است که در این زمینه می‌توان شاخص قرار داد. وی همچنین ابراز داشت:«وضعیت انسانی در نوار غزه دردناک است و مردم در این باریکه بر اثر گرسنگی و بیماری می‌میرند».

دیوید کامرون، همچنین تاکید کرد: فرصت آتش‌بس وجود دارد، اما لازم است حماس با امضای توافقنامه مورد تایید اسرائیل، گروگان‌ها را در ازای آزادی اسرای فلسطینی آزاد کند.

وزیر خارجه بریتانیا در پایان با بیان اینکه حماس باید امروز توافقنامه را امضا کند و پس از آن می‌توان به ه آتش‌بسی به مدت 45 روز و یا شاید بیشتر دست یافت، افزود: «می‌توان از این وقفه موقت برای ایجاد یک آتش‌بس پایدار برای پایان دادن به جنگ استفاده کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید