حزب‌الله از کشته شدن 3 عضو خود در بمباران اسرائیلی بر جنوب لبنان خبر داد

ارتش اسرائیل اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور مراکز فرماندهی نظامی حزب‌الله را در مناطق منصوری و بنت جبیل و عیتا الشعب در جنوب لبنان بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله لبنان جمعه 18 اسفند اعلام کرد که 3 عضو این گروه شبه‌نظامی در بمباران اسرائیل بر جنوب لبنان کشته شدند.

این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در لبنان در بیانیه‌ای بدون ارائه جزئیات بیشتری اعلام کرد که 3 عضو آن از شهر بلیدا، کشته شدند.

همزمان ارتش اسرائیل اعلام کرد که جنگنده‌های آن مراکز فرماندهی نظامی حزب الله را در مناطق منصوری و بنت جبیل و عیتا الشعب در جنوب لبنان بمباران کردند.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که روز پنج‌شنبه مقرهای نظامی حزب‌الله را در منطقه طلوسه و مجدل زون بمباران کرده و افزود که بمباران «انفجارهای ثانویه» به دنبال داشته که نشان می‌دهد مقادیر زیادی سلاح در درون مجتمع هدف گرفته شده، نگهداری می‌شد.

این منطقه مرزی در جبهه شمالی اسرائیل از ابتدای جنگ غزه که در پاسخ به حمله 7 اکتبر حماس آغاز شده تقریباً به طور روزانه شاهد تبادل‌آتش محدود میان ارتش اسرائیل و شبه‌نظامیان حزب‌الله بوده است.

تاکنون در نتیجه ادامه این تبادل آتش، حزب‌الله بیش از 220 عضو خود را از دست داده است و دهها هزار غیرنظامی در دو سوی مرز میان اسرائیل و لبنان به‌دلیل ناامنی مناطق مسکونی خود را ترک کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید