آمریکا کشته‌شدن 3 نفر در حمله حوثی‌ها به کشتی «ترو کانفیدنس» را تایید کرد

رسانه‌های حوثی اعلام کردند که آمریکا و بریتانیا طی دو حمله هوایی فرودگاه حدیده و مرکز اداری استان حدیده تحت کنترل این گروه را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا متعهد شد در واکنش به حمله‌ موشکی حوثی‌ها به کشتی باری «ترو کانفیدنس» که به کشته‌شدن سه نفر منجر شده است، این گروه شبه‌نظامی را «پاسخگو» کند.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، پنج‌شنبه 17 اسفند اعلام کرد که دو پهپاد را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن بمباران کرده است.

Advertisement

فرماندهی مرکزی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این دو پهپاد «تهدیدی برای کشتی‌های تجاری و کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا در منطقه بودند».

کشته‌شدن 3 نفر

سنتکام همچنین کشته‌شدن سه خدمه کشتی که حوثی‌ها در نزدیکی سواحل عدن یمن هدف قرار دادند را تایید کرد.

در بیانیه فرماندهی مرکزی آمده است که موشک نزدیک ساعت 11:30 صبح به وقت صنعا به کشتی «ترو کانفیدنس» اصابت کرده است.

سنتکام با اشاره به اینکه این حمله موشکی به کشتی آسیب جدی وارد کرده گفت که کشتی متعلق به یک شرکت لیبریایی و حامل پرچم دولت باربادوس است.

فرار خدمه از کشتی

سنتکام با اشاره به فرار خدمه از کشتی لیبریایی پس از حمله موشکی حوثی‌ها گفت که « پس از آنکه موشک به کشتی اصابت کرد، خدمه گزارش دادند که سه نفر کشته و حداقل چهار نفر دیگر از سرنشینان کشتی مجروح شدند.»

در بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا آمده که موشکی که به کشتی لیبریایی اصابت کرد، پنجمین موشک پرتاب شده توسط حوثی‌ها طی دو روز گذشته است.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: «به پاسخگو کردن این گروه یمنی مورد حمایت ایران ادامه خواهیم داد و از دولت‌های سراسر جهان می‌خواهیم که همین کار را در قبال حوثی‌ها انجام دهند.»

میلر گفت که حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها «نه تنها تجارت بین‌المللی و آزادی کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی را مختل کرد و ملوانان را در معرض خطر قرار داد، بلکه اکنون تعدادی از ملوانان را کشته است.»

حملات آمریکا و بریتانیا

به دنبال اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، رسانه‌های حوثی اعلام کردند که آمریکا و بریتانیا طی دو حمله هوایی فرودگاه حدیده و مرکز اداری استان حدیده تحت کنترل این گروه را بمباران کردند.

پیشتر شرکت امنیت دریایی بریتانیایی «آمبری» اعلام کرده بود که کشتی باری «ترو کانفیدنس» با پرچم باربادوس مورد اصابت موشک قرار گرفته و دچار حریق و آسیب شده است.

مالک این کشتی نیز گفت که این شناور متعلق به شرکتی یونانی است و ارتباطی با آمریکا ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید