عزم کنگره آمریکا برای تمدید اختیارات بایدن در کاربرد نیروی نظامی علیه حوثی‌ها

کریستوفر مورفی، سناتور دموکرات گفت: کنگره می‌تواند پس از 22 اسفندماه جاری برای یک دوره محدود به دولت بایدن یک ماموریت بدهد، ما این پرونده را در روزهای آینده مطرح خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کنگره آمریکا در صدد است پس از دوازدهم مارس مجوز دولت بایدن برای استفاده از نیروی نظامی و ادامه حملات هوایی علیه گروه شبه‌نظامی حوثی را تمدید کند.

کریستوفر مورفی، سناتور دموکرات گفت که کنگره می‌تواند به دولت بایدن برای یک دوره محدود مأموریت بدهد و او این پرونده را در روزهای آینده مطرح خواهد کرد.

بنا به گفته اعضای مجلس سنای آمریکا، این طرح، با نزدیک شدن به انقضای ماموریت فعلی، که در 22 اسفندماه جاری به پایان می‌رسد، بررسی خواهد شد.

دولت بایدن، در 12 مارس، برای ادامه عملیات خود جهت مقابله با حوثی‌ها دو گزینه پیش رو خواهد داشت: یا از کنگره مجوز بگیرد، یا رئیس جمهوری آمریکا از اختیارات خود برای تمدید مجوز فعلی برای 30 روز دیگر استفاده کند.

ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 16 اسفند متعهد شد که گروه شبه‌نظامی حوثی‌ مورد حمایت ایران در یمن را در پاسخ به حمله‌ موشکی آنها به کشتی کالابر «Confidence» که به کشته شدن 3 نفر منجر شده است، پاسخگو کند.

در همین راستا، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام)، پنج‌شنبه 17 اسفند اعلام کرد که دو پهپاد را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن بمباران و منهدم کرده است.

در بیانیه‌ «سنتکام» آمده که این دو پهپاد «تهدیدی برای کشتی‌های تجاری و نیروی دریایی آمریکا در منطقه بودند.»

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده پیش‌تر کشته شدن سه خدمه کشتی کالابر «کانفیدانس» را که حوثی‌ها اذعان کرده‌اند در نزدیکی سواحل عدن هدف گرفته‌اند، تایید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید