تاکید مجدد سعودی بر ضرورت تشکیل کشور فلسطین در مرزهای 1967

پیشتر شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی درباره پیامدهای خطرناک هر گونه تهاجم به شهر رفح در جنوب نوار غزه هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی، مجددا بر ضرورت تشکیل کشور فلسطین بر اساس مرزهای 1967 و لزوم پایان دادن به رنج مردم فلسطین تاکید کرد.

این وزارتخانه، شامگاه چهارشنبه 16 اسفند در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری سعودی منتشر شد، گفت: «پادشاهی عربی سعودی به شدت تصویب ساخت حدود 3500 واحد مسکونی در قالب شهرک‌سازی جدید در کرانه باختری و تلاش برای یهودی‌سازی بخش‌های وسیعی از کرانه باختری از جمله قدس را محکوم می‌کند.»

وزارت خارجه سعودی تاکید کرد که این اقدام اسرائیل برخلاف تمام قطعنامه‌های بین‌المللی و قوانین بین‌المللی حقوق بشر و کنوانسیون‌های سازمان ملل متحد است و از دستیابی به فرصت‌های صلح و ثبات در منطقه جلوگیری می‌کند.

تاسیس کشور فلسطین

پادشاهی عربی سعودی همچنین بر «لزوم پایان دادن به رنج و ایجاد امید برای مردم فلسطین و توانمندسازی آنها برای به دست آوردن حقوق خود برای زندگی در امنیت و بر ضرورت ایجاد کشور فلسطینی در مرزهای 1967 با پایتختی قدس شرقی و مطابق با ابتکار صلح عربی و قطعنامه‌های بین‌المللی مربوطه، تاکید کرد.»

هشدار نسبت به کوچاندن فلسطینیان

پیشتر شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی درباره پیامدهای خطرناک هر گونه تهاجم به شهر رفح در جنوب نوار غزه هشدار داد و گفت که ریاض با هر گونه کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از غزه مخالف است.

این اظهارات وزیر خارجه سعودی طی سخنرانی در روز سه‌شنبه 15 اسفند در دوره اضطراری نشست شورای وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با محوریت بررسی جنگ اسرائیل بیان شد.

بن فرحان با بیان این که تعداد کشورهای خواهان برقراری آتش‌بس فوری در غزه در حال افزایش است، اشاره کرد که زمان آن رسیده که کشور فلسطین به رسمیت شناخته شده و با راه‌ حل دو کشوری موافقت شود.

او با اشاره به این که تعداد کشورهای خواهان برقراری آتش‌بس فوری در غزه در حال افزایش است، گفت که زمان آن رسیده که کشور فلسطین به رسمیت شناخته شده و با راه‌حل دو کشوری موافقت شود.

بن فرحان گفت که سعودی از کشورهایی که حمایت‌های خود از آژانس «آنروا» را قطع کرده‌اند درخواست می‌کند از این تصمیمات خود عدول کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size