آمریکا و بریتانیا مجددا پایگاه‌های حوثی‌ها در الحدیده را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های حوثی پنج‌شنبه 17 اسفند خبر دادند که ایالات متحده آمریکا و بریتانیا طی حملات هوایی مشترک جدیدی برخی پایگاه‌های حوثی را در منطقه «راس عیسی» در استان الحدیده یمن بمباران کردند.

شبکه «المسیره» وابسته به حوثی‌ها پنج‌شنبه گزارش کرد که ایالات متحده و بریتانیا دو حمله هوایی به منطقه «راس عیسی» در شهرستان الصلیف در استان الحدیده در غرب یمن انجام دادند.

این شبکه تلویزیونی متعلق به گروه شبه‌نظامی حوثی در یمن جزئیات بیشتری درباره این دو حمله آمریکا و بریتانیا و خسارت‌های جانی و مادی احتمالی آن ارائه نکرد.

همزمان با آن رسانه‌های حوثی همچنین از بمباران فرودگاه الحدیده بین‌المللی در حمله هوایی آمریکا و بریتانیا خبر دادند.

ساعاتی پیش از آن ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» پنج‌شنبه اعلام کرد که دو پهپاد انفجاری را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن هدف گرفته و منهدم کرده است.

بنا به اعلام سنتکام این دو پهپاد انفجاری آماده پرتاب «تهدیدی علیه کشتی‌های تجاری و ناوهای جنگی آمریکا در منطقه ایجاد می‌کرد».

به‌دنبال پیامدهای ناشی از بحران جنگ غزه در منطقه، آمریکا و بریتانیا علاوه بر ایجاد ائتلاف نظامی «پاسداری از رفاه» برای محافظت از آزادی دریانوردی بین‌المللی و کشتیرانی تجاری در دریای سرخ، تنگه باب المندب و خلیج عدن، با هدف ایجاد بازدارندگی در برابر تهدیدها و حملات فزاینده گروه شبه‌نظامی حوثی در یمن، به‌طور مکرر حملات مشترکی را علیه پایگاه‌های این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در برخی استان‌های یمن از جمله صنعا، صعده، الحدیده انجام می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید