آمریکا دو نهاد و دو نفتکش را در فهرست تحریم‌های جدید اعمال شده علیه حوثی‌ها قرار داد

اقدامات تحریمی جدید آمریکا دو مالک کشتی در هنگ کنگ و جزایر مارشال و دو کشتی نفتکش را به دلیل نقش آنها در حمل و نقل کالاها به نمایندگی از شبکه حوثی مستقر در ایران که تحت نظر نیروی قدس و سپاه پاسداران ایران اداره می‌شود را هدف قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در چارچوب سلسله اقدامات اتخاذ شده در پاسخ‌ به حملات حوثی‌ها در دریای سرخ، بنا بر پستی که در وب‌سایت وزارت خزانه‌داری ایالات متحده منتشر شده است، واشینگتن چهارشنبه 16 اسفند در راستای سیاست مبارزه با تروریسم تحریم‌های جدیدی را علیه دو نهاد و دو نفتکش که در پشتیبانی از حملات حوثی‌ها نقش دارند، اعمال کرد.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا چهارشنبه در چارچوب اعمال تحریم‌های جدیدی علیه حوثی‌ها، دو شرکت و مالکان دو کشتی که پشتیبان‌کننده مالی و تدارکاتی از حملات مسلحانه حوثی‌ها هستند و یکی از آنها «سعید الجمل» نام دارد را در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار داد.

در وب‌سایت رسمی وزارت خزانه‌داری آمریکا توضیح داده شده که این تحریم‌ها علیه طرف‌هایی اعمال شده که حمل کالاهای اولیه را به نمایندگی از شبکه تسهیل‌کننده‌ مالی گروه حوثی مورد حمایت ایران در یمن تسهیل می‌کنند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین آمده است که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری «OFAC»، چهارشنبه اقدامات بیشتری را برای هدف قرار دادن محموله‌های کالاهای ایرانی که توسط شبکه حوثی مستقر در ایران تحت حمایت سپاه پاسداران و نیروی قدس ارسال می‌شود، اتخاذ کرد.

در ادامه بیانیه تصریح شده است که این اقدامات تحریمی دو مالک کشتی در هنگ کنگ و جزایر مارشال و دو کشتی نفتکش را به دلیل نقش آنها در حمل و نقل کالاها به نمایندگی از این شبکه حوثی، هدف قرار می‌دهد.

این تحریم‌های جدید هفته‌ها پس از اعمال تحریم‌های دیگر توسط بریتانیا و ایالات متحده بر 4 مقام ارشد حوثی به دلیل نقش آن‌ها در حمایت یا هدایت حملات به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ صورت می‌گیرد.

تحریم‌های اخیر ایالات متحده و بریتانیا در این راستا محمد ناصر العاطفی، وزیر دفاع خودخوانده حوثی‌ها، محمد فضل عبدالنبی، فرمانده نیروی دریایی این گروه، محمد‌علی القادری، فرمانده نیروی دفاع ساحلی حوثی، و محمد احمد الطالبی که واشینگتن و لندن از او به عنوان مدیر تدارکات نیروهای حوثی یاد می‌کنند را شامل شد.

برایان نلسون، معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور ضد تروریسم و اطلاعات مالی، ژانویه گذشته در بیانیه‌ای گفت که حملات مداوم حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری و خدمه غیرنظامی آن‌ها زنجیره تامین جهانی و آزادی کشتیرانی را مختل و امنیت، ثبات و رفاه جهان را به خطر می‌اندازد.

نلسون، در ادامه افزود: اقدام مشترک در آن زمان با بریتانیا نشان داد که متحدان به طور جمعی تلاش می‌کنند تا از تمام قدرت خود برای توقف این حملات بهره ببرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید